RAM kapağı nasıl sökülür?

Hypeer

Hectopat
Makaleler
1
Yeni RAM takmak için bu kapak nasıl sökülüyor? Biraz denedim fakat başarılı olamadım.

IMG_20201116_130346.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarı doğru kaldırıp çıkarıyorlar gördüğüm kadarıyla.

Herhangi bir montaj olayı yok bildiğim kadarıyla, elle kaldırabilmen lazım. Onu tutan plasitk bir bölüm var kişisel bilgisayarımda. Dediğim gibi elimle kaldırıp RAM değişikliğimi yapmıştım. Sende görmüyorum, daha kolay olmalı.

Geniş bir fotoğraf da alabilir miyiz?
Bariz mühendislik hatası bu. Niye RAM kapağı yaparsın arkadaş? :D
Tam bilgim olmasa da soğutma amaçlı olduğunu düşünüyorum.

Herhangi bir montaj olayı yok bildiğim kadarıyla, elle kaldırabilmen lazım. Onu tutan plasitk bir bölüm var kişisel bilgisayarımda. Dediğim gibi elimle kaldırıp RAM değişikliğimi yapmıştım. Sende görmüyorum, daha kolay olmalı.

Geniş bir fotoğraf da alabilir miyiz?

Tam bilgim olmasa da soğutma amaçlı olduğunu düşünüyorum.
Hocam kasayı SSD takıp geri kapattım. Yoga 520 cihazını kullanıyorum. Çok zorladim kaldırmayı ama mümkün olmadı.
Daha önce böyle bir şey görmemiştim. Emin misiniz bunun RAM bölümü olduğuna? Kasanın geniş fotoğrafını atar mısınız?
Evet eminim hocam. Yoga 520 cihazını kullanıyorum. SSD takıp geri kapattım kapağını şu an atabilmem mümkün değil.

Onu tutan herhangi bir şey var mı? Çıkmasını engelleyen bir şey? Şahsen göremedim, küçük vidalar falan var mı?

Yukarıda da video paylaşılmış, görmemişim. Kolayca çıkması lazım aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı