RAM kapasitesini yükseltmenin oyun deneyimine katkısı ne olur?

joseph044

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Anakartim H610M-H

16 GB RAM takılı şu an RAM kapasitesini 32 GB yapmak istiyorum ve RAM kapasitesini 32 GB yapmak mantıklı bir karar mı sizce? Kararsız kaldım, oyun deneyimine herhangi bir artısı olur mu?

Yorumlarinizi bekliyorum.
İyi sosyaller.

Merhaba. Anakartim H610M-H

16 GB RAM takılı şu an RAM kapasitesini 32 GB yapmak istiyorum ve RAM kapasitesini 32 GB yapmak mantıklı bir karar mı sizce? Kararsız kaldım, oyun deneyimine herhangi bir artısı olur mu?

Yorumlarinizi bekliyorum.
İyi sosyaller.

Sistem özelliklerinizi tam detaylı yazar mısınız ekran kartı var mı? Varsa hangi model kaç GB.

Tabi katkısı olur hocam. Tavsiyemdir abi tak bence.
Anakartınızın ve işlemcinizin ekstra RAM'ı destekleyip desteklemediğini kontrol etmelisin bide abi.

1x16 ise Dual channel yapmak mantıklı. Eğer 2x8 kullanıyorsanız ve RAM işleriniz için yeterliyse gerek yok. İleride DDR5 sistem topladığınızda yaparsınız 32 GB.

Şu anda minimum 16 GB yeterli geliyor fakat yavaştan 32 GB'a doğru gidiyoruz ve hatta bu süreçteyiz. 32 GB yaparsanız hafif bir performans artışı yaşarsınız. Render ve yüksek grafikli yeni oyunlarda drop sıkıntısı yaşamazsınız.

Sistem özelliklerinizi tam detaylı yazar mısınız ekran kartı var mı? Varsa hangi model kaç GB.

RX 6700XT 12 GB
i5 12400F

Oynadigin oyunlara 16 GB RAM yetmiyorsa tabii ki fark yasarsin ama gidip de 10 GB RAM tuketen oyun oynuyorsan 16'dan 32'ye gectiginde hiçbir kazancin olmaz.

FPS oyunlari oynuyorum genelde CS:GO Valorant Apex

Oynadığınız oyunlar için 16 GB yeterli olur. Ama hikayeli oyun oynarım diyorsanız o ekran kartı ve işlemciye 32 GB gerekebilir.

Geri
Yukarı