RAM kullanımı neden çok yüksek?

newodys

Decipat
Selam. Öncelikle belirteyim 8 GB RAM kullanıyorum. Kullanıcılar kısmından kendi kullanıcı hesabıma bakınca 1100 MB kullandığını görüyorum. Toplam RAM kullanım 4.6 GB olarak gösteriliyor ve Görev Yöneticisi'nde işlemler kısmında RAM kullanan uygulamalar o kadar kullanmıyor gibi gözüküyor. Durumu açıklayacak olan var mı?

Dosya Ekleri

• konu1.png
    konu1.png
    1,8 KB · Görüntüleme: 58
  • konu2.png
    konu2.png
    5,8 KB · Görüntüleme: 55
  • konu3.png
    konu3.png
    8,2 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Öncelikle belirteyim 8 GB RAM kullanıyorum. Kullanıcılar kısmından kendi kullanıcı hesabıma bakınca 1100 MB kullandığını görüyorum. Toplam RAM kullanım 4.6 GB olarak gösteriliyor ve Görev Yöneticisi'nde işlemler kısmında RAM kullanan uygulamalar o kadar kullanmıyor gibi gözüküyor. Durumu açıklayacak olan var mı?

Normal değerler arkada Windows'un uygulamaları çalışıyor.

Yüksek değil. Bu değerler standart oldu desem yeridir. Microsoft Windows'u en iyi şekilde optimize etmek için bunu yapıyor. Oyuna vs. girdiğinizde ve belleğe ihtiyaç duyulduğunda arkada kullanılan bellek boşaltılarak oyunun kullanması sağlanıyor.

Özet geçeyim: Senin belleğe ihtiyacın yokken Windows, "bellek boş duracağına ben alayım da performansa katkısı olsun" diyor. Yük bindirecek bir şey çalıştırdığında da "abim al sen kullan" diyerek belleği boşaltıyor.

Geri
Yukarı