RAM MHz artışı ile FPS artar mı?

RAM'ini yaklaşık 2 yıldır 2100 MHz civarında kullanıyormuşum BIOS'tan 3200'e yükselttim FPS artışı olur mu?

Olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AMD sistemlerde daha cok etki yapacaktir.

El ile sadece frekans arttırdıysanız daha çok zararı olabilir. Voltaj eksikliğinden sistem kararsız çalışabilir veya gecikme değerleri uçtuğu için düşüş yaşanabilir.
X.M.P ya da D.O.C.P açarak yaptıysanız, tabii ki artış yaşayacaksınız. Bu artış işlemciden işlemciye ve senaryodan senaryoya değişkenlik gösterir.

İşlemcini ve diğer donanım özelliklerini belirt. Özellikle AMD işlemcilerde çok faydası oluyor, evet.
Amd ryzen 3200 g 3.6 ghz ve rx570 4gb ram
El ile sadece frekans arttırdıysanız daha çok zararı olabilir. Voltaj eksikliğinden sistem kararsız çalışabilir veya gecikme değerleri uçtuğu için düşüş yaşanabilir.
X.M.P ya da D.O.C.P açarak yaptıysanız, tabii ki artış yaşayacaksınız. Bu artış işlemciden işlemciye ve senaryodan senaryoya değişkenlik gösterir.
X.M.P ile yaptım
Olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AMD sistemlerde daha cok etki yapacaktir.
tamamdır teşekkür ederim

AMD Ryzen 3200G 3.6GHz ve RX570 4GB RAM

X.M.P ile yaptım.

Tamamdır teşekkür ederim.
3200MHz, 3200G için en optimize bellek hızlarından biri. Üstüne overclock ile 3433MHz civarı da denenebilir ama biraz uğraş gerekir. Bellek çipleri iyi ise 3200MHz ve düşük CL değerleri ile de kullanılabilir. Özellikle işlemcinin önemli olduğu CS:GO gibi oyunlarda bariz bir etkisi olacaktır.

Geri
Yukarı