RAM MHz değeri yükseltme

Halilssss

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemdeki anakart 2133MHz ve 4 slottan biri bozuk. 8 GB olan 2133MHz RAM'in aynısından bulamıyorum. Bu yüzden şu an RAM'i 16 GB yapamıyorum. Bir videoda 3000MHz RAM'in 2133MHz'den daha iyi FPS aldığını gördüm. Sizce RAM'i yükseltmek için anakartı ve RAM'i satıp yeni MHz değeri yüksek anakart ve RAM alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı olayı bende yaşadım. Bende 3. slot bozuk, ya anakartı satıp tek bir 3000 Mhz RAM alcaktım ya da bir tane daha 2400 Mhz RAM alıp, Dual-Ram yapcaktım. Bir tane daha 2400 MHz aldım ve Dual-Ram yaptım. Yeni anakart alıp tek RAM yapman yerine, çift RAM yapıp Dual çalıştırman daha çok FPS artışı sağlar. Benim birisi CL16 diğeri CL15 olmasına rağmen şans eseri Dual çalışıyorlar ama sen alırsan CL değeri aynı al.

Aynı olayı bende yaşadım. Bende 3. slot bozuk, ya anakartı satıp tek bir 3000 MHz RAM alacaktım ya da bir tane daha 2400 MHz RAM alıp, Dual-RAM yapcaktım. Bir tane daha 2400 MHz aldım ve Dual-RAM yaptım. Yeni anakart alıp tek RAM yapman yerine, çift RAM yapıp Dual çalıştırman daha çok FPS artışı sağlar. Benim birisi CL16 diğeri CL15 olmasına rağmen şans eseri Dual çalışıyorlar ama sen alırsan CL değeri aynı al.

Anakart alırsam 2x8 olarak alırım zaten. O zaman ben 2.el elimdeki RAM'den bulmaya çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı