RAM Mhz Yükseltince Fanlar Hızlı Dönüyor

nizarss

Decapat
Öncelikle merhabalar. Bende GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 RAM var. BIOS'da bu 2133MHz oalrak görünüyor. Hızı 3000MHz çektiğimde fanlar çok hızlı dönüyor. Biraz zorlanma hissediyorum. İşlemci sogutucum XIGMATEK kule tipi soğutucu. İşlemci kısmında Ryzen 1600x bulunuyor. Bu zorlanmayı görünce biraz korkup hızını tekrar düşürdüm. Sizce sorun nedir? Ben 3000 MHz için para ödediğim halde 2133MHz olarak mı kullanmak zorundayım?
Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

AMD 2933 MHz hızını şu an için ideal olarak öneriyor. BIOS üzerinden o değere ayarlayın. Hızlı RAM boşa harcanmış para değildir merak etmeyin :)

Hocam öncelikle paranızı boşuna ödemediniz onu söyliyim. Buyrun bu linkten destek alabilirsiniz ; AMD Ryzen RAM Frekansı Yükseltme Rehberi - Technopat

Fanlarınızın neden hızlandığını pek kestiremedim.
Çok teşekkür ederim. Fanlar birden hızlanınca bir sorun teşkil eder diye düşündüm.
AMD 2933 MHz hızını şu an için ideal olarak öneriyor. BIOS üzerinden o değere ayarlayın. Hızlı RAM boşa harcanmış para değildir merak etmeyin :)
Çok teşekkür ederim. Fanlar birden hızlanınca bir sorun teşkil eder diye düşündüm.
Bios güncelledim ondan sonra A-XMP'i açtım 2933MHz de çalışıyor fakat fan hala çok hızlı dönüyor. Yani 2133 de fan sesi duyulmaz iken şuanda bariz bir şekilde duyuluyor. Sizce bunun bir zararı olur mu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı