Çözüldü RAM MHz'si değişmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sean Boswell

Hectopat
Merhaba, benim bilgisayarımda 1x8 GB RAM bulunuyordu 3000 MHz bugün aynı RAM'den bir tanede daha alıp 2x8 yaptım fakat 2133 MHz'de sabit kaldı. XMP'den ayarlayınca da manuel yapınca da MHz'yi değiştiremiyorum, ayrıca 8 GB donanıma ayrılmış görünüyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

X.M.P ayarını açtıktan sonra "Save and Exit" dediğinize emin misiniz? Bir ara ben de unutmuştum o şekilde.

Evet anakart üzerindeki RAM'lerin yerini değiştirdim sorun çözüldü.

Yani şunu diyorum. Normalde çift kanal için 2 ve 4 oluyor ya siz değiştirdimden kasıt onu 1 ve 3 yaptım demek istiyorsunuz yoksa 2 ve 4 olan RAM'lerin yerini değiştirdim mi demek istiyorsunuz. Yani emin olmak için soruyorum tekrardan kusura bakmayın. Tam anlayamadım :)

Yani şunu diyorum. Normalde çift kanal için 2 ve 4 oluyor ya siz değiştirdimden kasıt onu 1 ve 3 yaptım demek istiyorsunuz yoksa 2 ve 4 olan RAM'lerin yerini değiştirdim mi demek istiyorsunuz. Yani emin olmak için soruyorum tekrardan kusura bakmayın. Tam anlayamadım :)

Hocam benim anakartım MSI B450M-A PRO Max anakartta 2 RAM slotu var sadece yerlerini değiştirdim 2 RAM'in.

Yeni konular

Geri
Yukarı