RAM O.C. yapma

CaN.Ahmet

Centipat
Merhaba canlar. Bir sorum olacak elimde 1.35V lik 3200MHz 8 GB RAM var ben bunu o.c yaptığımda 3200MHz oluyorada CL değeri 16DA kalıyor 14E düşmüyor ben voltaj vererek 1.40A çıkarırsam RAM'a bir şey olur mu?

RAM stok olarak CL 14 ise voltaj vermeden çıkması lazım. Voltaj vermeyin derim. CL 16 bir RAM kolay kolay CL 14 olmaz. Voltaj vermeniz ve belleğin ömrünü kısaltmanız gerekiyor. Tavsiye etmem.

Son düzenleme:
Bunun garantisini kimse veremez.
Anladım Hocam
RAM stok olarak CL 14 ise voltaj vermeden çıkması lazım. Voltaj vermeyin derim. CL 16 bir RAM kolay kolay CL 14 olmaz. Voltaj vermeniz ve belleğin ömrünü kısaltmanız gerekiyor. Tavsiye etmem.
Hocam Ram 3200e çıktı da lakin cl16da kalarak çıkdı.birkaç video izledim adamlar 3200 yapinca cl oto olarak 14e düşüyor voltajda 1.40a geliyordu
Hocam kesinlikle ama kesinlikle keyif için yapıyorsanız hiç bulaşmayın bence. Geri dönüşü olmayabilir
Anladım Hocam

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı