Çözüldü RAM OC sonrası sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hakan yaeger

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Selamlar, RAM'lerimin gecikme değerini düşürmeye çalışıyorum. Bu sırada OC denemesi yaparken OC işlemi başarısız oldu ve sistem açılmıyor. Normalde OC işleminin başarısız olduğuna dair bir mesaj gelirdi ve BIOS varsayılan ayarlara sıfırlanırdı, bu sefer öyle bir durum olmadı. BIOS pilini çıkarıp takmayı denedim, yine olmadı maalesef. Ne yapmamı önerirsiniz?

Sistemimi belirteyim;
i3 10100F
MSI B460M-A PRO
Patriot Viper RGB 2x8 GB
Asus HD 5570
XPG Pylon 550W
Zalman N5 MF

Çözüm
BIOS pilini hemen çıkarıp takma. 1-2 dakika çıkarıp bekle. Olmaz ise RAM slotunu değiştirip dene.
Eğer bu yöntem işe yaramaz ise başka bir RAM ile açmayı dene.
BIOS pilini hemen çıkarıp takma. 1-2 dakika çıkarıp bekle. Olmaz ise RAM slotunu değiştirip dene.
Çıkarttıktan sonra 10 saniye bekleyip tekrar taktım. İşimi sağlama alıp 5 dakika bekleyeyim diyorum, ne diyorsunuz?

İşte buna gülünür astro. :ROFL:

Pili çıkarıp 1 dakika beklesen yeterli güç vermeden.
İşimi sağlama alıp 5 dakika bekleyeyim dedim, açıldı sistem. Eski değerleri tekrar uyguladım, uğraşmayacağım daha :ROFL:

İşimi sağlama alıp 5 dakika bekleyeyim dedim, açıldı sistem. Eski değerleri tekrar uyguladım, uğraşmayacağım daha :ROFL:
Eğer gereğinden fazla bir değer verirsen kendisi sıfırlayamayacak pozisyona giriyor bende anakartın limitlerini kırdığımda her seferinde yaşadım. Birde CL13 3200 denerken.
Benim verdiğim değerleri uygulayabilirsin ya da daha da istersen biraz daha düşürebiliriz.

Geri
Yukarı