RAM OC zararlı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
DDR5 için soğutabildiğin sürece VDD voltajı1.8'e kadar günlük kullanılabilir. Ben 1.73 seviyesinde kullanıyorum yaklaşık 1.5 senedir ve hala hiçbir degrade yok.

Soğutmak için ise basit bir 120MM fan fazlasıyla yeterli.

Bkz:
1704635209908.png

1704635286508.png

DDR5 için soğutabildiğin sürece VDD voltajı1.8'e kadar günlük kullanılabilir. Ben 1.73 seviyesinde kullanıyorum yaklaşık 1.5 senedir ve hala hiçbir degrade yok.

Soğutmak için ise basit bir 120MM fan fazlasıyla yeterli.

Bkz:
Eki Görüntüle 2077336
Hocam bazıları kaynak istiyor zarar görmediğine dair. RAM OC yapan kaç kişinin elinde kalmış RAM diyince bir şey diyemiyorlar. RAM'in en dayanıklı parçalardan biri olduğuna dair bile kanıt isteniyor. Kanıtlayabilir miyiz bunları? Önemli kişiler istiyor da.

Hocam bazıları kaynak istiyor zarar görmediğine dair. RAM OC yapan kaç kişinin elinde kalmış RAM diyince bir şey diyemiyorlar. RAM'in en dayanıklı parçalardan biri olduğuna dair bile kanıt isteniyor. Kanıtlayabilir miyiz bunları? Önemli kişiler istiyor da.
Maalesef kanıtlayamıyorum :( 0.0005 mV fazla voltaj verdiğim bir diğer RAM elimde kaldı çipleri kendiliğinden havaya uçtu :(

1704635465890.png

Doğru mu, ironi mi?
Maalesef kanıt sunamam ama dayanıklı olduğunu savunabilirim.

Yukarıdaki fotoğraf ise RAM'in heatspreaderini sökerken çiplerini de söktüm yanlışlıkla. Yapıştırıcı çok kuvvetliymiş :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı