RAM okuma yazma hızları normal mi?

FindMyPhone

Hectopat
Selamlar, bugün RAM'im okuma yazma hızlarına baktım DDR4 2400MHz olan bir RAM için normal mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9,2 KB · Görüntüleme: 603
Son düzenleyen: Moderatör:
RAM nasıl test ediliyor CrystalDiskMark'tan?

Hocam nasıl RAM'i test ettiniz?
Primo Ramdisk diye bir program var rami normal disk gibi gösterebiliyorsunuz 8 gb ramimim 1 gb sini disk gösterdim. Böyle test ettim şu elemandan gördüm rama Windows 10 kuruyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Primo Ramdisk diye bir program var rami normal disk gibi gösterebiliyorsunuz 8 gb ramimim 1 gb sini disk gösterdim. Böyle test ettim şu elemandan gördüm rama Windows 10 kuruyor)

Öncelikle şunu düzeltelim RAM' i normal disk gibi değil ROM' u normal RAM gibi gösteren program. Kullanıcıların RAM' e erişimi yoktur ROM a erişimi vardır, RAM' e erişebilenler; İşletim Sistemleri, uygulamalar, oyunlar, vs. dir.

Hocam hdd RAMdisk O, normal bilgisayara taktığın RAM değil sanal disk RAM gibi çalışan alan ataması manuel yani arkadaş caka satmış, VmWare Sanal sistem kurmuş o RAM dediği de de ssd nin üzerinde oluşturduğu sanal bir ROM aslında, RAMdisk in kullanım amacı sisteminde yeterli miktarda RAM yoksa geriye kalan kısmı tamamlamak için sisteme RAM i oradan kullansın diye yapılan bir kandırmaca, arkadaşta girmiş RAM gibi çalışmaya çalışan aslında ROM a Sanal Windows kurmuş, PC yi kandırmış yani amaç. Bu da bir şeydir tabi ama ne kadar gerekli tartışılır.

Geri
Yukarı