RAM olmadan PC çalıştırma

rmzncvhr

Picopat
Dostlar, tüm parçalarım geldi sadece RAM kaldı ve ben RAM takılı olmadığı halde bağlantıları doğru yaptım mı diye test etmek için PC'yi bir açayım dedim. CPU ve kasa fanı sorunsuz calıştı HDD'nin sesini de duydum fakat sanırım anakarttan bip sesi gelmesi gerekiyormuş bu durumda ama gelmedi(speakerı bağladım)ve ek olarak PC'yi güç tuşundan kapamaya çalıştım ve kapanmadı, basılı tuttum tek tek bastım ama hiçbir şey olmadı ben de PSU'nun düğmesinden sistemi kapadım. Dostlar sistemde RAM olmadığı için bunlar normal ama bip sesi gelmemesi ve güç tuşundan kapanmaması bir türlü, bunlar normal mi yoksa başka bir sorun var mı RAM haricinde? Bir de bu şekilde deneme yapmam zarar vermiş midir PC'ye?

Bip sesi gelecek diye bir şey yok, buzzer/speaker yoksa gelmez zaten.
Takmışsın, görmedim.
RAM'siz PC çalışmaz, RAM'in eline gelince dene.
Bir de bu şekilde deneme yapmam zarar vermiş midir PC'ye?
Ben sanmıyorum zarar geleceğini.

Zarar vermemiştir lakin.
1.sorum: RAM olmadan görüntü alamayacağını bildiğiniz halde sistemi neden açtınız.
2.sorum: Zaten her alınan bilgisayar da bip sesi gelmiyor. Mesela benden gelmiyor. Arkadaşa topladım ondadan da gelmiyor. Niye bu kadar telaş ettiniz?

Bip sesi gelecek diye bir şey yok, buzzer/speaker yoksa gelmez zaten.
RAM'siz PC çalışmaz, RAM'in eline gelince dene.

Ben sanmıyorum zarar geleceğini.

Hocam speaker taktım ama ses gelmedi. Bir de tuşundan kapamaya çalışınca kapanmadı.
Zarar vermemiştir lakin.
1.sorum: RAM olmadan görüntü alamayacağını bildiğiniz halde sistemi neden açtınız.
2.sorum: Zaten her alınan bilgisayar da bip sesi gelmiyor. Mesela benden gelmiyor. Arkadaşa topladım ondadan da gelmiyor. Niye bu kadar telaş ettiniz?
Kablolamayı doğru yaptım mı diye test etmek istedim. Veya PSU çalışıyor mu diye.

Hocam speaker taktım ama ses gelmedi. Bir de tuşundan kapamaya çalışınca kapanmadı.

Kablolamayı doğru yaptım mı diye test etmek istedim. Veya PSU çalışıyor mu diye.
Valla neden bip sesi gelmedi bilmiyorum ama RAM'siz sistemi açmaya çalıştığın için bana aşırı da garip gelmiyor ses gelmemesi :D. Teorik olarak gelmesi gerekiyor evet, ama neden geldiğini bilmiyorum.
Belki yanlış takmış olabilirsin buzzer/speaker'ı, kullanım kılavuzuna göz gezdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı