RAM Overclock sonrası PC çalışmıyor

Portgas

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım servisten yeni geldi ancak geldiğinde normalde 3000 MHz de çalışan RAM 2133 MHz de çalışıyordu. Haliyle bende bunu düzeltmek için BIOS'tan overclock yaptım ancak bilgisayarın fanları dışında hiçbir şey çalışmıyor. BIOS pilini çıkarıp 10-15 dk bekledim ancak düzelmedi. CLR-CMOS da denedim (anakartta jumper olmadığı için internetten gördüğüm üzere ataç ile yaptım.) Ancak hala çalışmıyor. Bilgisi olan yardım ederse sevinirim.
Anakart: ASRock A320M HDVR 4.0

Son düzenleme:
Hocam, BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.

Arkadaşlar bilgisayarım servisten yeni geldi ancak geldiğinde normalde 3000 MHz de çalışan RAM'ler 2133 MHz de çalışıyordu. Haliyle bende bunu düzeltmek için BIOS'tan overclock yaptım ancak bilgisayarın fanları dışında hiçbir şey çalışmıyor. BIOS pilini çıkarıp 10-15 dk bekledim ancak düzelmedi. CLR-CMOS da denedim (anakartta jumper olmadığı için internetten gördüğüm üzere ataş ile yaptım.) Ancak hala çalışmıyor. Bilgisi olan yardım ederse sevinirim.
Anakart: ASRock A320M HDVR 4.0

Sistem üzerindeki RAM'ler senin mi kontrol ettin mi?

RAM'lerin 3000 MHz çalışması için OC yapmana gerek yoktu XMP profili ile açabilirdin
RAM'leri hasar almış olabilir
Muhtemelen serviste BIOS ayarlarını sıfırlamışlar öyle olunca da XMP profili eski haline gelmiş yani 2133 MHz'e
RAM'i söküp başka slota tekrar takmayı dener misin?

RAM'lerin 3000 MHz çalışması için OC yapmana gerek yoktu XMP profili ile açabilirdin.
RAM'leri hasar almış olabilir.
Muhtemelen serviste BIOS ayarlarını sıfırlamışlar öyle olunca da XMP profili eski haline gelmiş yani 2133 MHz'e.
RAM'i söküp başka slota tekrar takmayı dener misin?

RAM'in hasar gördüğünü nasıl tespit edebilirim? Test edebileceğim bir PC yok.

RAM'leri test etmenizin bir yoku yok gibi görünüyor
Eğer PC açılsaydı test yapılabilirdi.
Başka bir PC de deneyin (arkadaşınızın olabilir başka PC yok yazmışssınız)
Başka türlü deneyebileceğinizi sanmıyorum.

Aynı sorun bende de var. Ne yaptıysam olmadı. Hala bekliyorum nasıl olacak diye. Bios uptade çözüm olur mu veya farklı bir çözüm ile bu durum aşılır mu bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı