Çözüldü RAM overclock sonrası sistemin çalışmaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

animefanboy

Hectopat
Arkadaşlar sistemi topladım BIOS güncellemesini yaptım anakartı 4133'de çalıştırayım dedim sonra ekran gelmedi, klavye mouseye renk gidiyor şu anda sorunu bulmaya çalışıyorum ama kasa çalıştırıyorum ne ekran geliyor ne de klavye mouse elektrik gidiyor. RAM'leri çıkardım taktım bir şey olmadı. Anakartımın üstünde sağ tarafta CPU yazan kısım kırmızı yanıyor sorun teşkil ediyor mu bilmiyorum. CPU fanı çalışıyor ekran kartının fanları dönmüyor acaba sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi anakartta, hangi bellek ile bu frekansa çıkmaya çalıştınız?

G.Skill Ripjaws V X2 B550 Tomahawk.
OC aç gözlülükse kimse yapmasın (!)
İnternette baktım herkes yaptım bi sorun çıkmadı dedi 4133 e bu rami
Niye o kadar açgözlülük yaptın ki?

Fişi çek, BIOS pilini çıkar 30 saniye bekleyip geri tak.
Sistemin elektriğini komple kesin daha sonra anakart üzerindeki pili çıkarın ve 1dk ya yakın bekleyin. Böylece yaptığınız ayarlar sıfırlanacaktır. Sonra pili takın.
Deniyorum şuan
Niye o kadar açgözlülük yaptın ki?

Fişi çek, BIOS pilini çıkar 30 saniye bekleyip geri tapil.

Pili çıkartıp geri takım şimdi komple Power tuşu çalışmıyor elektrik gitmiyor hiçbir şeye.
Arkadaşlar sanırım anakart pinini sağlam takmamışım çıkmış kendi kendine şimdi taktım tekrar girdim BIOS'a güncelleyip 3600'de bırakacağım sağ olun.

Son düzenleme:
Pili çıkartıp geri takım şimdi komple Power tuşu çalışmıyor elektrik gitmiyor hiçbir şeye.
Arkadaşlar sanırım anakart pinini sağlam takmamışım çıkmış kendi kendine şimdi taktım tekrar girdim BIOS'a güncelleyip 3600'de bırakacağım sağ olun.
Sorunun çözülmesine sevindim. Geçmiş olsun :)

Boot ile seçiyorum ekranın alt tarafı böyle değişik bozulmuş şekilde çizgi çizgi oluyordu yine Windows yükleme ekranı geliyor Windows 10 Pro seçtikten sonra bir ekran geliyor onu önerilen yapıyorum ondan sonra devam etmiyor şimdi flashı sildim 0'dan Windows indiriyorum olazsa yeni konu açarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı