RAM overclocklama

@Vorplody hangisi hangi voltaj oluyor? Bunu hiç ayarlamadım.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 27
  • BD873CC5-0A88-42C7-A47D-CDE773D6434A.png
    BD873CC5-0A88-42C7-A47D-CDE773D6434A.png
    807,2 KB · Görüntüleme: 40
@Patrixcs Dostum onları ellemene gerek yok. Dram Calculator her zaman stabil değerler sunmuyor kendi değerini kendin bulman daha iyi. Ben kendi değerlerimi buldum nerdeyse bütün gecikmeler calculator'dan daha düşük ama calculator tRFC için 504 öneriyor. 580'in altına düşürdüğüm zaman sistem boot etmiyor. Bir yanlış değerden dolayı calculator'ın önerisi çöp oluyor yani. Bu yüzden gerek yok bunlarla uğraşmaya.

@Patrixcs 3600MHz için çok güzel değerler bundan sonrası için FCLK’u manuel ayarlayarak 3733MHz veya 3800MHz’e çıkabilirsin rehberde detaylı anlattığım gibi. İşin mantığını kavramışsın dostum sevindim. :) Rehberde yazanları daha iyi anlarsın şuan. Oradaki adımları takip ederek frekans yükseltebilir, gecikme ve voltaj değerlerini düşürebilirsin.

@Vorplody Yardımın için teşekkür ederim. Yarın tekrardan denicem. Kafama takılan bişey olursa yine bu konuya yazarım. Rehberi takip ediyorum. Yarın 3800MHz denemeleri yapıcam. Testlerini atarım buraya.
@Shimada Sensei sanada yardımların için teşekkür ederim
@Vorplody dün 3600MHz sorunsuz çalış sanarken oyunda aniden crash attı. Çıldırdım :D bu arada Fclk'u manuele nasıl alacağım.
Fclk'u nasıl kapatacağım?

Son düzenleme:
Command Rate nedir, 1 ya da 2 olmasının ne farkı var? Neden 1 yapınca CAS değeri 15 yerine 16 oluyor?
Command Rate nedir, 1 ya da 2 olmasının ne farkı var? Neden 1 yapınca CAS değeri 15 yerine 16 oluyor?
CR1 ken GDM açınca ilk değerdeki tek sayıyı bir üstteki çift sayıya yuvarladığını fark ettim. GDM kapayıp ben üst değeri girsem bile stabil çalışmıyor. GDM açınca gecikme yaklaşık 2ns artıyor fakat yapacak bir şey yok.
Gear Down Mode açık Command Rate 1 yaparak 3133MHz 14-17-17-34 1.37V değerlerinde 69.1ns yapabildim anca.
Command rate 1 ve 2, GDM kapalı ve açık, yüksek gecikme ve voltajlı farklı kombinasyonlar denedim fakat 3200 veya 3266MHz da stabil çalışmıyor. 3333de zaten boot etmiyor. Deneyebileceğim başka bir şey var mı? @Patrixcs @Vorplody @Tolga Samet

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı