RAM overclocklama

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Elimde XPG Gammix D30 2x8 3000 MHz CL 16 RAM'ler kullanıyorum. Anakartımda MSI B450 GAMING Plus Max. Çıkarabildiğim en yüksek voltaja çıkarmak istiyorum.

O rehbere baktım. Fakat hiçbir şey anlamadım.

Paylaştım.

Dosya Ekleri

• Snap22042020172746.png
    Snap22042020172746.png
    20,7 KB · Görüntüleme: 80
@Patrixcs Hynix C-die güzel bir zar OC potansiyeli yüksek benim belleklerde de C-die var. BIOS’una hakim değilim, bellek frekansını 3600MHz seçip gecikmeleri sırası ile 17-22-22-42 dene ilk başta. Bellek voltajı da 1.45V olsun. Ardından Memtest86 ile test edip sonuçları paylaşır mısın?

Hynix C-Die diyor. Şanslısın, gayet güzel çipler denk gelmiş. İnternette bunları çiplerin ilahı olan Samsung B-Die ile kıyaslayanlar var.

Elindeki çipler voltajı sevmiyorlar. 1.4V'un üstüne çok çıkmamaya çalış. Ha çıksan bellekler zarar görmez ama pek fayda da sağlamaz. ProcODT değerini 53.3 OHM yap. 4 adet CAD_BUS değeri olacak, onların alayını 24 OHM olarak ayarla başta. Stabilite sağlayamazsan 20 OHM'a düşürmeyi dene onları. ProcODT değeri de 60 OHM denenebilir.

Bu yukarıda yazdıklarımın dışında @Vorplody 'nin rehberini takip et.

@Patrixcs Hynix C-die güzel bir zar OC potansiyeli yüksek benim belleklerde de C-die var. BIOS’una hakim değilim, bellek frekansını 3600MHz seçip gecikmeleri sırası ile 17-22-22-42 dene ilk başta. Bellek voltajı da 1.45V olsun. Ardından Memtest86 ile test edip sonuçları paylaşır mısın?

Memtest86 testi nasıl yapılcağını bilmiyorum. 1.45V verdim. 3600 MHz çektim. Gecikme değerlerine dokunmadım. CL 16 kalmasını istiyorum.
Hynix C-die diyor. Şanslısın, gayet güzel çipler denk gelmiş. İnternette bunları çiplerin ilahı olan Samsung b-die ile kıyaslayanlar var.

Elindeki çipler voltajı sevmiyorlar. 1.4V'un üstüne çok çıkmamaya çalış. Ha çıksan bellekler zarar görmez ama pek fayda da sağlamaz. Procodt değerini 53.3 ohm yap. 4 adet CAD_BUS değeri olacak, onların alayını 24 ohm olarak ayarla başta. Stabilite sağlayamazsan 20 Ohm'a düşürmeyi dene onları. Procodt değeri de 60 ohm denenebilir.

Bu yukarıda yazdıklarımın dışında @Vorplody'nin rehberini takip et.

Procodt değerini 53.3 ohm yaptım. CAD_BUS değerlerinede 24 ohm yaptım. Oyunda crash verdi. 20 ohm çekeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı