RAM seçimi nasıl yapılır?

PC açılmıyorsa neden RAM alıyorsunuz?
ekran kartım yandı çünkü ve ekran kartı ile beraber tam almak istiyorum yükseltmek için. normalde 4gb ama yanına ya +4gb ya da 8 gb almak istiyorum
anakart modelini bulamadım maalesef ama biraz araştırınca zamanın en kötü bilgisayarı benimki Casper Nirvana d100 hatta içinde laptop anakartı var diyolar

Son düzenleme:
bilgisayarım açılır halde değil bir kaç gün önce ekran kartım yandı açılmıyor hiçbir şekilde bende fazladan ram alma kararı aldım ekran kartı da alıyorum
Mevcut RAM'inizin marka, model veya seri ve parti numarasını paylaşır mısınız?
Not: Alırken dikkat edin masrafınız verimliliğini geçmesin.

Masaüstü bilgisayarıma yeni bir RAM takmak istiyorum, ama emin olamadım şu an. DDR3 240 pin sayısı vb. yardımcı olur musunuz?
Sistemi bilmiyorum, anakartını, çipsetini vs.

DDR2'lerde AMD'ye özel olan var, Intel'e özel olan var.
DDR3'lerde eski nesil çipsetli anakartlarda 8-pin RAM'ler çalışmaz, arkalı önlü siyah çipli olması lazım yani 16-pinli RAM olması lazım. Mevcutta RAM varsa, aynısından bir tane daha alınabilir. Yoksa anakart üreticisinin sitesinden, uyumlu RAM modülleri listesine bak.

Mevcut RAM'inizin marka, model veya seri ve parti numarasını paylaşır mısınız?
Not: Alırken dikkat edin masrafınız verimliliğini geçmesin.
marka crucial CT51264BA160BJ.C8FPD
özellikleri 4gb DDR3 1600 UDIMM 1.5 V CL11
Alacağım ram de;

Kingston KVR16N11/8 8 GB DDR3 1600 MHz PC Bellek​

Sistemi bilmiyorum, anakartını, çipsetini vs.

DDR2'lerde AMD'ye özel olan var, Intel'e özel olan var.
DDR3'lerde eski nesil çipsetli anakartlarda 8-pin RAM'ler çalışmaz, arkalı önlü siyah çipli olması lazım yani 16-pinli RAM olması lazım. Mevcutta RAM varsa, aynısından bir tane daha alınabilir. Yoksa anakart üreticisinin sitesinden, uyumlu RAM modülleri listesine bak.
sadece önünde 4 tane siyah çip mevcut

marka crucial CT51264BA160BJ.C8FPD
özellikleri 4gb DDR3 1600 UDIMM 1.5 V CL11
Alacağım ram de;

Kingston KVR16N11/8 8 GB DDR3 1600 MHz PC Bellek​

sadece önünde 4 tane siyah çip mevcut
Benim önerim, mevcut Crucial RAM'in aynısından alman. 8GB'lık modeli de olur. 1600MHz UDIMM CL11 değerlerine sahip bir RAM'de olur. Kingston iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı