RAM Slot Değiştirme

Yiğit Kuru

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci soğutucum biraz büyük olduğundan fanla birlikte çok bitişik oluyor. MSI Z97 Gaming 5 kullanıyorum ve anakartın kılavuzunda RAM slotları 2 ve 4 olarak gözüküyor fakat bilgisayar 1 ve 2. slotlarda çalışıyor. Aynı şekilde arkadaşımın da başına geldi onda da 3 ve 4 de çalışıyordu, sonra artık ne olduysa ekrana görüntü gelmiyor diye vatana götürdü bilgisayarı(oradan almıştı) adam RAM'lerin yerlerini değiştirmiş ve olmuş. Bu neden kaynaklanır BIOS'dan değiştirme şansım var mıdır ya da herhangi bir şekilde değiştirebilir miyim araları açılsın istiyorum.

Ben RAM'lerin nasıl değiştirileceğini biliyorum tabi ki zaten bilgisayarıma benden başka kimsenin eli değmedi toplarken. Benim sorduğum soru 2 modül için anakartın desteklediği slotlar 2 ve 4 olarak gözüküyor. Fakat bende öyle çalışmıyor 1 ve 4. slotlarda çalışıyor. Benim sorduğum anakartın desteklediği slotları değiştirebilir miyim ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı