RAM slotu tamiri için 450 TL verilir mi?

kaannpk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, birkaç ay önce sahibinden üzerinden 2. el dizüstü bilgisayar almıştım. (ASUS K555l) anakartta 4 GB RAM takılı ve RAM slotu boş ve bozuk. Slot tamiri ve 4 GB DDR3 1600MHz RAM için geçen hafta bilgisayarcıya gittim ve benden 450-500TL civarı para istedi ve bende bu kadar para yok. Başka bilgisayarcılara da danıştım, ya yapmak istemediler ya da normal fiyat deyip geçiştirdiler. Ne yapmalıyım, 450 TL verilir mi yoksa araştırmaya devam mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, birkaç ay önce sahibinden üzerinden 2. el dizüstü bilgisayar almıştım. (ASUS K555l) anakartta 4 GB RAM takılı ve RAM slotu boş ve bozuk. Slot tamiri ve 4 GB DDR3 1600MHz RAM için geçen hafta bilgisayarcıya gittim ve benden 450-500TL civarı para istedi ve bende bu kadar para yok. Başka bilgisayarcılara da danıştım, ya yapmak istemediler ya da normal fiyat deyip geçiştirdiler. Ne yapmalıyım, 450 TL verilir mi yoksa araştırmaya devam mı?

450 TL vereceğinize başka anakart alırsınız daha iyi hocam.

Ben kendi anakartımın RAM slotunu tamir ettim 2 pini yoktu annemden aşırdığım toplu iğne sayesinde yapabildim tam tamına 6 buçuk saat uğraştım ve sonunda başardım 5 ay oldu olacak hiçbir sıkıntı çıkarmadı denemek istersen diye link bırakıyorum yalnız tehlikeli işlem ve sorumluluk kabul etmiyorum. https://youtu.be/k5kPQGK8uMY😀

Fan temizleme gibi şeyler çok bilindiği için 100 TL gibi daha ucuz fiyatlarda olabiliyor fakat RAM slotu tamiri biraz karmaşık ve çok kişi bilmiyor o yüzden yüksek fiyat biçiyorlar, piyasa bu şekilde işliyor maalesef. Youtube'da yabancı ve türkçe bir kaç video var onları deneyin olmazsa ucuz bir bilgisayarcı arayıp yaptırmak dışında başka şans yok gibi gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı