RAM Slotuna 2. RAM'ı Takınca Bilgisayarın Açılmaması

SchmeireZZ

Kilopat
Yer
Kırşehir/Merkez
Daha fazla  
Merhaba, iyi forumlar. MSI B150M Mortar Arctic anakartımda, Kingston HyperX DDR4 2400 MHz 4x2 GB RAM kullanıyordum. Bilgisayar uzun zamandır RAM'ları çıkarılmış biçimde yatıyordu. Tekrar RAM'ları taktığımda PC açılmadı ve DRAM lambası yanıp sönüyordu. BIOS pilini çıkarıp, BIOS'u sıfırladım. Tek 4 GB taktım, PC açıldı. 2. 4 GB RAM'ı takınca aynı lambalar yanıyor, bilgisayar yine açılmıyor. BIOS'u güncelledim, hala aynı. Tek 4 GB kullanınca oyunlarda drop sorunu oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bios'a girip önce default ayarlara çekin tüm ayarları. Tekrar olmazsa Clear Cmos yapmayı deneyin. Clear Cmos anakartınızın kitapçığında yazar, nerede ve nasıl yapılacağı. Bulamazsanız internette videolar mevcut.

Bios'a girip önce default ayarlara çekin tüm ayarları. Tekrar olmazsa Clear Cmos yapmayı deneyin. Clear Cmos anakartınızın kitapçığında yazar, nerede ve nasıl yapılacağı. Bulamazsanız internette videolar mevcut.
Ramlarin sari kismini silgiyle temizleyin.
BIOS'u sıfırladım, ramleri silgi ile temizledim oldu. Çok teşekkürler iyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı