RAM soğutucu bloğunu fön makinesi ile düzeltme

Yer
İstanbul/Ataşehir
RAM'in üstündeki soğutucu blok hafif yandan baktığımda yamuk duruyordu. Bunu fön makinesi ile yandan ısıtıp düzeltebilir miyim? Şu işaretlediğim metal kısmın biteceği alt tarafa boydan boya bakınca soldan sağa hafif eğik var gibi duruyor ama, yardımcı olur musunuz? Dediğim şekilde yapmak mümkün mü? Yoksa ne yapmalıyım?

CORSAİRRAM.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam neden hala düzeltmekte uğraşıyorsunuz. Ters bir şey olsa hem garanti dışı kalabilir hem de bozulabilir.

Stabil bir şekilde çalışıyorsa fazla kurcalamanın bir anlamı yok. Görüntüsü de çok rahatsız ediyorsa iade edebilirsiniz :)

Metal malzeme nasıl fönle düzelecek? RAM'i ısıtmak doğru değil eğer belleklere temas ediyorsa metal sorun yok. Bahsettiğiniz şey bence normal. Sonuçta RAM'in kalınlığı var.

Hocam neden hala düzeltmekte uğraşıyorsunuz. Ters bir şey olsa hem garanti dışı kalabilir hem de bozulabilir.

Stabil bir şekilde çalışıyorsa fazla kurcalamanın bir anlamı yok. Görüntüsü de çok rahatsız ediyorsa iade edebilirsiniz :)
hocam stabilliğinde bir şey yokta.Ramin bir yüzü öyle diğer yüzü biraz farklı gibi geldi ama.Normaldede öyledir belki.Sadece bir yüzünde var.

Kasanın dışından bakınca hiç bir şey gözükmüyor.Gayet düzgün gözüküyor
Metal malzeme nasıl fönle düzelecek? RAM'i ısıtmak doğru değil eğer belleklere temas ediyorsa metal sorun yok. Bahsettiğiniz şey bence normal. Sonuçta RAM'in kalınlığı var.
Hocam metal malzemede yamukluk yok,bulunduğu konum itibariyle hafif bi taraf yukarda gibi

Hocam iade süresi geçti.1,5 ay olucak.Nasıl iade oluyor peki?

Yani teknik servis demek dimi?Garanti belgesinde bogazici bilgisayar yazıyor.Corsair servisinin numarası var.Burayı aramak lazım o zaman?
Garantiye yollamayı deneyebilirsiniz.
Yandan belli olacak şekilde fotoğraf çekip atar mısın?
Yani şöyle,kasadayken belli olmuyor.Çıkartmam gerekiyor.Şu an yapamam.Internetten üstünü çizip belirttiğim fotoğrafa bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.Sıvı soğutmanın temas ettiği kısımda ramin bir yüzündeki soğutmaya yarayan parça 1 tık aşşağı konumda duruyor.Bunu nasıl düzeltebilirim?Yani en basiti şöyle diyim;fotoğrafta bize doğru bakan ramin yüzündeki siyah uzun parça sağ alt tarafa doğru biraz sarkık vaziyette duruyor.Siyah uzun parçanın sağ tarafta tam biteceği konum olması gerketiğinden bi tık aşağıda duruyor
Bakın şu şekilde çekebildim fotoğrafı.Sağ taraftaki konuyu açmama sebeb olan ram,O iki gözüken sağlı solu metalin sağdaki farklı duruyor.İşaretledimde zaten.Elime alıp baktığımda bu kısmın düz durmadığını farkettim.Alt tara doğru duruyor konum itibariyle.
Yani şöyle,kasadayken belli olmuyor.Çıkartmam gerekiyor.Şu an yapamam.Internetten üstünü çizip belirttiğim fotoğrafa bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.Sıvı soğutmanın temas ettiği kısımda ramin bir yüzündeki soğutmaya yarayan parça 1 tık aşşağı konumda duruyor.Bunu nasıl düzeltebilirim?Yani en basiti şöyle diyim;fotoğrafta bize doğru bakan ramin yüzündeki siyah uzun parça sağ alt tarafa doğru biraz sarkık vaziyette duruyor.Siyah uzun parçanın sağ tarafta tam biteceği konum olması gerketiğinden bi tık aşağıda duruyor

Bakın şu şekilde çekebildim fotoğrafı.Sağ taraftaki konuyu açmama sebeb olan ram,O iki gözüken sağlı solu metalin sağdaki farklı duruyor.İşaretledimde zaten.Elime alıp baktığımda bu kısmın düz durmadığını farkettim.Alt tara doğru duruyor konum itibariyle.
F
Fotoğraf atamıyorum.4mb dan fazla diyor
Sonunda ekleyebildimmmmm🙂Ok işareti ile göseterip yuvarlak içine aldığım yer diğer taraftakine göre farklı duruyor.Diğer ramde zaten gayet güzel duruyor.O da hemen solda zaten

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200124-213631_Facebook.jpg
    Screenshot_20200124-213631_Facebook.jpg
    112,8 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_20200124-213631_Facebook.jpg
    Screenshot_20200124-213631_Facebook.jpg
    112,8 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Elle düzeltilebilir ama bence dokunma çalışmasında sorun olacağını düşünmüyorum.
Nasıl düzelteceğimi söyleyebeilir misiniz?Isıtarak kı yoksa ısıtmaya gerek kalmadan mı?Bi ara cpu led sorunu yaşıyordum.Bu yerinden oynadığı içinmiydi acaba?🤔
Elle düzeltilebilir ama bence dokunma çalışmasında sorun olacağını düşünmüyorum.
Sadece alttan parmaklarla yukarı doğru ittirip attığım fotoğraftaki konumdan iki küçük kısmında birbirine eşitlenmesi gerekli diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı