RAM Stabilite Sorunu

envenom

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sorunun RAM de olduğunu düşündüğüm için konuyu buraya açıyorum. Yakın zamanda bir sistem topladım. Kasa bileşenleri henüz elime geçti. Bugün montajını yaptım. Windowsu kurdum ama 5-10 dakikada bir donma oluyor ve yeniden başlatmadan düzelmiyor.Ekran kartı hariç güç bela çoğu driverı yükleyebildim. Anakartım Gigabyte b450m s2h 3600(OC). Ramler de G skills Ripjaws 3600Mhz CL18. Windows updatelerinden bazılarını yapabildim donduğu için.

Monitörüm henüz gelmediği için ekran kartından HDMI ile televizyona bağlayarak kurulum yaptım. Bunun yanısıra birkaç defa clock watchdog timeout hatası aldım. Anakartım ramleri desteklemiyor mu acaba? Yorumlarda benim anakartıma sahip alıcılar sorun olmadığını yazmış. Buna güvenerek satın aldım. Sorun nedir? Teşekkürler.
Not:Biosu son sürümüne güncelledim. RAM frekansını 3600Mhz'ye getirdim. Hala aynı.

Hocam sorunun açıklamasında ekran kartı veya RAM nedeniyle olabileceği yazıyor. Ekran kartı driverini yükleyemedim yazmışsınız. Ekran kartını başka bir PC'ye takıp dener misiniz? Bir de Memtest 86 ile RAM'lerinizi test edin.

XMP modunu açıyor musun?
Evet.
Attığın linkteki RAM anakart uyumluluk listesinde gözükmüyor. BIOS güncellemesi yaptın mı?
Evet son sürüme güncelledim.
Hocam sorunun açıklamasında ekran kartı veya RAM nedeniyle olabileceği yazıyor. Ekran kartı driverini yükleyemedim yazmışsınız. Ekran kartını başka bir PC'ye takıp dener misiniz? Bir de Memtest 86 ile RAM'lerinizi test edin.
Onu deneyemem başka bilgisayar yok.
Minidump var mı? Varsa paylaşabilir misiniz? Ramler için Memtest86 ile test edin.
Birkaç saat içinde testleri yapıp atacağım.
Minidump var mı? Varsa paylaşabilir misiniz? Ramler için Memtest86 ile test edin.
Minidump:
RAM testini de birazdan atacağım.
2 saat boyunca memtest86 ile test ettim hiçbir hata bulunamadı. Bu RAM lerde sorun olmadığını mı gösterir?
Sorunu çözmeyi başardım. İki farklı şey denedim hangisi çözdü bilmiyorum. Yüklediğim windows 10 imajı 2016'dan kalma bir imajmış. Microsoft'un sitesinden güncel imajı indirip kurdum ve M2 SSD'min firmware'ini güncelledim. Aynı sorunu yaşayan olursa bunları deneyebilir.

Dosya Ekleri

• IMG_20200926_013140.jpg
    IMG_20200926_013140.jpg
    156,5 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı