Çözüldü RAM takıldıktan sonra bilgisayar donuyor

• Konuyu başlatan lusie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 440
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lusie

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. RAM taktığımdan beri sebepsiz yere mavi ekran hatası alıyorum ama mavi ekran değil, dzz sesi var sadece düğmeye basılı tutup kapatıp açmam gerekiyor. RAM tarama açtım şu an, RAM'den mi kaynaklanıyor?

Çözüm
Biri farklı biri farklı ram taktıysanız problem ondan kaynaklıdır. Ram takarken aynısından takılı olması gerekiyor.
Hocam slot bozuktu ondan 1i boşta idi aynı ram hatta aynı kutudalar.

Sizin RAM'ler dış ortamda mı bekledi? Bir de gözünüzle göremiyor musunuz oksitlenmeyi?
Göremiyorum

Yardımcı olan herkese teşekkürler. RAM'lerin yerini değiştirdim 2 haftadır almadım.
Söylediğine göre RAM'den kaynaklanıyor gibi duruyor. Çift modül ise tekini sökerek dene. Veya başka RAM takarak dene.
Ram tarama çalıştırdım şuan başka Ram de yok elimde ne yapcam?

Söylediğine göre RAM'den kaynaklanıyor gibi duruyor. Çift modül ise tekini sökerek dene. Veya başka RAM takarak dene.
Hocam 1 Ram uzun süre 6 ay bekledi pc ye takılı olmadan oksitlemiş olabilirmi

Son düzenleme:
Silgiden ne kastettiğinizi anlamadım ama sorun tekrarlanırsa tekrar yazın. Şimdilik geçmiş olsun.
Hocam oksitlenince silgi ile silme deneyi vardı bi ara ben denediğimde de yapmıştım eski bilgisayarımda anlatayım şöyle ramin alt sarı tarafı silgi ile silince gidiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı