RAM takınca sistem acılmıyor

Rovelve

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarımda 2 slot vardı 1 tanesinde 4 GB vardı ben 4 daha taktırmıştım. Ama artık 12 yapma vakti geldiği için bir tane 4lüğü çıkartıp 8 taktım. Ama o 8'lik desteklemediği için çıkarttım ve eski RAM'ı taktım. Ama eski RAM'ı takınca PC açılmamaya başladı ama RAM'ı çıkartınca açılıyor. Güç tuşuna basıyorum güç geliyor siyah ekran gelip kapanıyor RAM'e ne oldu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır çok yavaş çıkarttım ve daha önceden çıkartmıştım aynı şekilde.

Siyah ekran sorununun temel sebebi genelde RAM kaynaklı oluyor. Siz de RAM'ler ile uğraştığınız için sorunu ekran kartında aramamız mı doğru olurdu? Siz söyleyin o zaman. RAM yokken açılan bir bilgisayar RAM takınca neden açılmaz?

Siyah ekran sorununun temel sebebi genelde RAM kaynaklı oluyor. Siz de RAM'ler ile uğraştığınız için sorunu ekran kartında aramamız mı doğru olurdu? Siz söyleyin o zaman. RAM yokken açılan bir bilgisayar RAM takınca neden açılmaz?

RAM yokken değil şimdi 2x4 GB ben Elixir olanı çıkartınca açılıyor ama onu takınca açılmıyor

bak sinirlerimi bozma zaten o porta başka 4gblik takınca pc açılıyor slotta değil sorun ramede bişey yapmadım diyorum
Sinirlerinizin bozulmasını gerektirecek bir şey yapmadım ve tehtidkar konuşmanız gerekmez. Burada kimsenin kimseden bir üstünlüğü yok. Siz yardım istemişsiniz ben de elimden geldiğince düzgün bir şekilde 4 mesajdır size durumu izah etmeye çalışıyorum ancak anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Geri
Yukarı