Çözüldü RAM takviyesi garantiyi bozar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mutluay02

Decapat
Herkese iyi günler ASUS bir laptop satın aldım satın alırken 2 modeli mevcut idi 8 GB ve 4 GB diye. Bende 8 GB olan modeli getirtince kutunun içinden 4 GB'lik RAM kutusu gordum. ( Yani satıcı 4 GB RAM eklemiş ) bu garantiyi bozar mi ASUS kullanıp durumu tecrübesi olan arkadaşlar yardimci olabilir mi? ASUS'u aradim dogru düzgün bir cevap vermedi içine hasar verdiyseniz garanti dışıdır vs gibi düzgün bir şey söylemedi. Satıcıyı aradığımda ise garanti dışı kalmasi için vidalarin orada kağit olmasi ( bir nevi emniyet seridi ) o kağıdın kaldirilmamasi gerekli sizinkinde oyle bir kisitlama yok denildi. Yardimci olursaniz sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@mutluay02 anlayabildiğim kadarıyla garantiyi bozmadan RAM eklemesi yapabiliyorsunuz. RAM eklemesi yaparken cihaza zarar vermeniz garantiyi bozar, bunu unutmayın.
"Kendilerine"den kasıt nedir?

Eğer sizin değiştirmenize izin veriyorlarsa sıkıntı yoktur, olması gereken de budur bence. Ekleme yapmanızda bir sakınca görmüyorum.
Kendileri derken ebrar bilgisayardan bahsediyorum. Ürünün ram ekleme klavuzu bulunmadığını söyledi asus bana satıcı da bizim ürüne ram takviyesi yapma hakkımız asus tarafindan iznimiz var denildi, urunden 100 kusur sattiklarini hicbiri garantisi bozuldu diye sikayet etmedigini soyledi. Urun bilgilerinde satilirken 8 gb ram yaziyor du. Yarin birgun garanti kabul etmez ise sorumluluk bana kalır mı sizce ?

Yeni konular

Geri
Yukarı