RAM takviyesinden sonra görüntü gelmiyor

bulutsama

Hectopat
GA-G41M-COMBO anakartım var sabah bilgisayarı çalıştırdım, kargo geldi RAM'i aldım. Hazır RAM'i takarken egzoz fanı takayım ve termal macunu değiştireyim dedim. Her şeyi yaptım bilgisayar power tuşuna bastım 1-2 saniye geç açıldı, daha sonra reset atmadı normal çalıştı ancak monitöre görüntü gelmedi.

RAM eklemesi mi yaptınız yoksa taktığınız ilk RAM mi? Farklı slotlarda da deneyin, çalışmıyorsa iade talebi açın. RAM eklemesi yapıyorsanız yeni aldığınız RAM'i tek olarak çalıştırmayı deneyin.

@bulutsama anakartınız bu ürün mü?
  • 2 x 1.8V DDR2 DIMM yuva ile 8GB'a kadar bellek desteği
  • 2 x 1.5V DDR3 DIMM yuva ile 8GB'a kadar bellek desteği
gözüküyor. Önceki anakartınız DDR kaç ve özellikleri neler? Bellekleri doğru slotlara takıyor musunuz? Yeni aldığınız RAM'i tek taktığınızda doğru çalışıyor mu? Birlikte çalışmıyor ise uyumluluk sorunu vardır.

Dostum tane tane ne yaptığını adım adım anlatabilir misin?
Önceden takılı 4 GB DDR 1333MHz bir RAM'im vardı. Yetmiyordu bende gidip bu G41 - H55 Dahil Tüm Anakartlar İçin 4gb Ddr3 1333mhz Ram - n11.com RAM'i aldım. Az önce geldi. Boş olan RAM slotuna taktım, o arada egzoz fan takılı değildi onu da takayım dedim. Hazır içini açmışken termal macunu da değiştireyim dedim. Her şeyi yaptım Bilgisayarı fişe taktım power tuşuna bastım pc çalıştı resette atmadı ama monitöre görüntü gelmedi.
Diğer RAM ile uyumsuz olabilir mi? Bütün değerler aynı mı ikisinde de?
Evet aynı ikisi de Kingston 4 GB DDR3 1333MHZ
@bulutsama anakartınız bu ürün mü?
  • 2 x 1.8V DDR2 DIMM yuva ile 8GB'a kadar bellek desteği
  • 2 x 1.5V DDR3 DIMM yuva ile 8GB'a kadar bellek desteği
gözüküyor. Önceki anakartınız DDR kaç ve özellikleri neler? Bellekleri doğru slotlara takıyor musunuz? Yeni aldığınız RAM'i tek taktığınızda doğru çalışıyor mu? Birlikte çalışmıyor ise uyumluluk sorunu vardır.
İlk anakartım değiştirmedim diğeri zaten çalışıyordu DDR3 1333MHz 2x4 GB olarak kullanmak istiyordum ve evet anakartım o ürünün 2.0 rezervi.

@fatihgaucho ikisinde de 1.5V KVR1333D3N9/4G yazıyor yani mantıken ikiside uyumlu değil mi?

1.5V KVR1333D3N9/4G yazdığına göre bende mantıken uyumlu olması gerektiğini düşünüyorum. Yarım saat elektiriğini kesin bilgisayarın. Daha sonra yeni aldığınız RAM'i takıp bir deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı