RAM üzerine yazılan bilgiler başka sistemde görünebilir mi?

Caistle

Centipat
Merhaba aklıma çok takılan bir soru var yanıtlarsanız sevinirim.

Birkaç gün önce RAM, anakart ve işlemcimi sattım acaba bunların içinde bilgilerim falan var mıdır direkt kasadan söküp verdim çünkü. Bir bilgi erişimi sağlanır mı? Cevaplarsanız sevinirim.

Hayır. RAM'lerden elektrik kesildiği anca bütün veriler gider. Sattığınız şey depolama birimi olsaydı (HDD,SSD vb.) o zaman evet bilgilerinize erişebilirlerdi.

RAM'ler elektrik olmadığı anda içerdikleri bilgileri kaybederler. Dolayısıyla RAM'deki eski verileri tekrar okumak -normal şartlar altında- imkansızdır. (Normal şartlar altında dememin sebebi, sizin bunu kasti olarak yapacak olmanız durumunda bellekten bilgileri okumanın bir yolu olması. Meraklısına: Cold Boot Attack. Ancak standart satış şartlarında endişelenmeniz gereken bir durum yok, zaten az önce bahsettiğim olay için sizin bilgisayar kapanmadan ve kapandıktan sonra uygulamanız gerek uzun ve zahmetli işlerin yanında çok kısa bir süreniz oluyor. Tekrardan söylüyorum, sadece meraklısı için anlattım; sizin durumunuzda bu imkansız. )
HDD, SSD veya USB gibi depolama birimleri hariç diğer birimlerden sattığınız kişi özel herhangi veri okuyamaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı