RAM Uyumu Nasıl Anlaşılır?

Mamienda

Decapat
Bu RAM'leri ayrı ayrı taktigimda PC calisiyor ama ikisini birlikte taktgimda ekrana goruntu gelmiyor. BIOS menusune felan giremiyorum. Anakartım 32GB'a kadar destekliyor. Silgiyle silip taktim, olmadi. Farkli farkli taktim olmadi, sorunuma yardimci olabilecek biri varmi?
392278

Zaten iki adet RAM slotu var. Yani dediğim gibi ya RAM'ler farklı model olduğu için ya da RAM slotunun birisi arızalı olabilir. Ayrı ayrı taktım demişsiniz. Aynı slota ayrı ayrı taktıysanız, başka bir aynı özelliklerde RAM ile denemelisiniz.
Sanırım şorun şu ki anakartın toplamda 32GB ram destekliyor ama sen 40GB ram takmaya çalışıyorsun. Alttaki ram 32 GB mı?
40 Gb takmaya çalışmıyor. 32 Gb Quad Kit olanın bir adet 8 Gb RAM'i o. Dikkat ederseniz, 8Gx4 yazıyor.

Zaten iki adet RAM slotu var. Yani dediğim gibi ya RAM'ler farklı model olduğu için ya da RAM slotunun birisi arızalı olabilir. Ayrı ayrı taktım demişsiniz. Aynı slota ayrı ayrı taktıysanız, başka bir aynı özelliklerde RAM ile denemelisiniz.

40 Gb takmaya çalışmıyor. 32 Gb Quad Kit olanın bir adet 8 Gb RAM'i o. Dikkat ederseniz, 8Gx4 yazıyor.
Evet öyle bi denemem gerek simdi gidip yeni 8×1 olan RAM'den alacağım ama bu sefer yine calismaz ise anakart arizali olmus olacak ama boşuna fazladan RAM almiş olacagim. En iyisi fazladan bi RAM bulmam gerek denemelik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet öyle bi denemem gerek simdi gidip yeni 8×1 olan ramden alacam ama bu sefer yine calismaz ise anakart arizali olmus olacak ama boşuna fazladan ram almiş olacagim en iyisi fazladan bi ram bulmam gerek denemelik
Bir bilgisayarcıya götürüp onda aradığınız RAM'den varsa deneyebilirsiniz. Boşuna yeni RAM alıp riske girmeye gerek yok bence.

Hatta adamda 2x2GB veya 2x4GB bile varsa olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı