RAM Uyumu nasıl anlaşılır?

Artun007

Hectopat
8 GB RAM'in yanına bir tane daha 8 GB eklemek istiyorum lakin RAM'den hiç anlamıyorum. Uyumsuzluk olabilir.
Bir de bu CL 16 veya CL 17 olayı var, bunu çözemedim. Bana bu resimdekine uygun 8 GB RAM önerir misiniz?

Dosya Ekleri

• Untitled 1.jpg
    Untitled 1.jpg
    42,3 KB · Görüntüleme: 106
Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB RAM'in yanına bir tane daha 8 GB eklemek istiyorum lakin RAM'den hiç anlamıyorum. Uyumsuzluk olabilir.
Bir de bu CL 16 veya CL 17 olayı var, bunu çözemedim. Bana bu resimdekine uygun 8 GB RAM önerir misiniz?
Öneri konusunda pek bir bildiğim yok fakat CL değeri hakkında az da olsa var. CL değeri dediğimiz şey gecikme süresidir. Gecikme süresi ( CL ) ne kadar düşük olursa o kadar iyidir. Genelde standart olarak CL16 görebilirsiniz. :)

Yeni teknolojilerde, ne kadar yeniyse uyumluluk problemi o kadar azalıyor. Mesela DDR2 kasalardan zamanında çok çektim bir daha elimi sürmüyorum. DDR3 toplayıp satıyorum DD2 ile uğraşılmaz. DDR4'te ise RAM uyumsuzluğu nadir görülür büyük ihtimalle uyar ama hangisi yavaş ise ikisi de o hızda çalışır.

Sanırım laptop kullanıyorsun. RAM konusunda çok iyiyim diyemem öneride yapamam bazı konularını açıklığa kavuşturalım. CL RAM'in gecikme süresidir ne kadar düşükse o kadar gecikme süresi azdır ama frekansla ters olantılıdır. Neyse öneri olarak şöyle söyleyeyim CL farklı olursa sorun olur mu bilmem ama MHz'de yavaş olanı seçiceği için sen direk aynı MHz almaya çalış iyi akşamlar.

Dosya Ekleri

• Untitled 2.jpg
    Untitled 2.jpg
    25,9 KB · Görüntüleme: 48
  • 1234.jpg
    1234.jpg
    32 KB · Görüntüleme: 53

Yeni konular

Geri
Yukarı