RAM ve CPU hızları düşük

Cnzxr

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart:ASUS PRIME B450M-K II İşlemci:Amd Ryzen 3 2200g Ram:Patriot 8gb 3200mhz
Gorundugu gibi RAM 880 Hz'ler ama CPU Z 440-430 arasi gosteriyor. İslemcim3 GHz amaa 2.60 2.70 arasindan cikmiyor. Ve oyunlarda FPS düşmesi yiyorum. Neden olabilir bu sorun?

Anakart: MSI G41M p26.
Ekran kartı: NVIDIA GT430.
Islemci: Kotu Intel Dual Core e5700.
RAM 4 GB.

Dosya Ekleri

• cpuz.PNG
    cpuz.PNG
    173,8 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın ömrü kullanma süresi, kasanın gerilim kuvveti... Herşey etki edebilir ama bu işlemci ve ramden fazla birşey beklememek gerek. Rami veya işlemciyi zorluyor olabilirsin veya boştayken çok hıza gerek duymuyorda olabilirler.

Gorundugu gibi RAM 880 Hz'ler ama CPU Z 440-430 arasi gosteriyor. İslemcim3 GHz amaa 2.60 2.70 arasindan cikmiyor. Ve oyunlarda FPS düşmesi yiyorum. Neden olabilir bu sorun?

RAM 4 GB.
DDR = Double Data Rate, o değeri iki ile çarpmanız gerekmekte. 440x2 = 880MHz'de çalışıyor.

Daha önce BIOS ayarları ile oynadın mı ya da hız aşırtma denemesi falan yaptın mı?

RAM 4 GB.

Hocam işlemci ekran karti yukseltin bence.

Sürücüler yuklumu.
Zaten sürücü olmasa çalışacağını zannetmiyorum.

RAM 4 GB.
Hangi oyunlar var?

RAM için bende @Lisser'in dediği gibi biliyorum, işlemci içinde 3GHz gözüküyor diye yük altında hep 3GHz'de çalışmaz sistemin durumuna göre ayarlar kendini. FPS düşmesi de anlık takılmalar halinde oluyorsa RAM'inizin kapasitesi yetmiyor olabilir.

Sürücüler yuklumu.

Windows 7 ydi Windows 10 yukselttim sürücü filan pek anlamıyorum. Ekran karti guncel ama belki BIOS guncel degildir onda riskli geldigi icin ellemiyorum.

Bilgisayarın ömrü kullanma süresi, kasanın gerilim kuvveti... Her şey etki edebilir ama bu işlemci ve RAM'den fazla bir şey beklememek gerek. RAM'i veya işlemciyi zorluyor olabilirsin veya boştayken çok hıza gerek duymuyorda olabilirler.

Yok hayir oyundaykende boyle dusuk oyundada yuksek oyundada.

Bu sisteme göre normal bir değer.

Degerini demiyorum parcanin kullanim hizini filan soylemek istiyorum 800 MHz'lik RAM 400 calistirmasi normal degil.

DDR = double data rate, o değeri iki ile çarpmanız gerekmekte. 440x2 = 880MHz'de çalışıyor.

Hmm bilmiyorum ama RAM'ler 440'lik degil olamazda bence mantikken 440'lik RAM yok diye biliyorum.

Geri
Yukarı