RAM VE SSD güncellemesi

BayEgo

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhabalar, resimde 2017 Eylül'de Sinerji'den topladığım ve kullandığım sistemim var. Bir gömlek yukarı çıkarmak istiyorum. Genel kullanım amacım eğlence değil. Oynadığım oyunlar çok eski olabiliyorlar o nedenle ekran kartımı güncelleme niyetim hiç yok. Şimdilik aklımda bir SSD ve RAM almak var.
-SSD olarak https://www.hepsiburada.com/sandisk...ta-3-2-5-ssd-sdssdh3-250g-g25-p-HBV000007MM9Z almayı düşünüyorum.
-RAM için ise cl 14 tepkime süreli Corsair benzerlerine göre çok daha pahalı. İlla CL 14 modelinden mi almak lazım yoksa 70-80 lira uyguna başka RAM mi takmak uygun olur? Hatta hiç RAM'e gerek yok sadece SSD işimi görür mü? Bu ikisi için ayırabileceğim azami bütçe 800 lira.

Dosya Ekleri

• 441.png
    441.png
    12 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
SanDisk'ten SSD almanızı önermem.
nedenini öğrenebilir miyim?
forumda bir kaç yerde daha görmüştüm bu ssd'yi fiyatı biraz yüksek olduğu için tercih etmedim, sandisk fazla kötü yorumlar alırsa iki numarada toshiba var. Samsung ile aralarında 80 lira fark var ve teknik özellikleri ve güvenilirlikleri birbirine yakın diye düşünüyorum. Yanıldığım bir yer varsa elbette belirtebilirsiniz, önerilere açığım.
  • CPU-Z programını indir. CPU-Z>SPD. Buranın fotoğrafını atar mısın?
1587316883856.png

Buyrun.

1587317107558.png

SPD kısmını istemiştim.
Farklı bir yer kastedip SPD demediyseniz, istediğiniz sekme orası
Aradaki 80 tlye değecektir. Samsung tavsiye ederim.
Efendim kesinlikle iyi bir Samsung SSD sizi uzun yıllar idare ediyecektir bende kullanıyorum 256 GB çok iyi hiçbir teknik arıza görmedim 2 yıldır.
teşekkürler, tecrübe edilmiş ürünleri kullanmak isterim tabi ki

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı