RAM vs SSD Yükseltmesi

CASHMERE

Hectopat
Sistemimde RAM yetersizliği olduğunu düşünüyorum ve aynı zamanda SSD’ye de sahip değilim. Bunlardan birini karşılayabilecek bütçem var. Sizce önceliği hangisine vermeliyim? Önerdiğiniz bileşeni marka ve model olarak da belirtebilirsiniz. Bütçem 500 TL.

Sistemim;
  • I7 6700 (non k)
  • MSI Z170A Gaming Pro Carbon
  • Kingston HyperX Fury 2x4 GB 2400 MHz CL15
  • High Power 750W 85+ PSU
  • WD 1TB blue
  • Sapphire RX 590 Nitro+ SE

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM: 8gb 2400MHz (sendekinin aynısı) 368TL
SSD : Adata 120GB 130TL

Toplam 498TL

Dostum adam RAM'i dikkat edersen 2x4 yazmış yani RAM tek slot değil çift slot kullanıyor. Yani 2x4 RAM takması gerekiyor.

SSD ise bana kalırsa alınmaz bu SSD'yi öneririm.

Dostum adam RAM'i dikkat edersen 2x4 yazmış yani RAM tek slot değil çift slot kullanıyor. Yani 2x4 RAM takması gerekiyor.

SSD ise bana kalırsa alınmaz bu SSD'yi öneririm.
SSD alırsam M.2 almayı düşünüyorum. O yüzden birisi önceliğim olmak zorunda. Hangisini önce almak mantıklı?

Öncelikle elden çıkarabiliyorsanız mevcut belleklerinizi çıkarın. Ardından bütçenize o miktarı ekleyip KDV indirimlerinden 2x8GB belleklerden alın. Bu miktar sizi uzun süre götürecektir.

SSD kısmına gelirsek şart mıdır ? Değil, kendim SSD'siz bir sisteme sahibim ve o kadar yavaşlık hissetmiyorum (bende WD 1TB Blue hard diskine sahibim).

Öncelikle elden çıkarabiliyorsanız mevcut belleklerinizi çıkarın. Ardından bütçenize o miktarı ekleyip KDV indirimlerinden 2x8GB belleklerden alın. Bu miktar sizi uzun süre götürecektir.

SSD kısmına gelirsek şart mıdır ? Değil, kendim SSD'siz bir sisteme sahibim ve o kadar yavaşlık hissetmiyorum (bende WD 1TB Blue hard diskine sahibim).
Elimdeki ramleri satmak yerine aynı ramlerden 2 tane daha almam yahut direkt 8gb alıp 3 slot kullanmam sorun teşkil eder mi?

Çift kanal için ikişer veya dörder tane olmalı. Aynı belleklerden iki tane daha bulabiliyorsanız öyle alın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı