RAM XMP manuel yapınca sistem yavaşlıyor

batuhan3232

Decapat
Merhaba. ASUS anakart kullanıyorum DOCP profilden açınca mavi ekran yiyorum. Manuel açıyorum 3200 RAM seçip fclk 1600 MHz çekiyorum ondan sonra birden oyundayken ya da masaüstündeyken yavaşlıyor FPS düşer gibi oluyor. Nedendir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle bu konuda derin bilgi sahibi değilim. Sosyalde okuduklarım kadarıyla, RAM OC yapımında belleklerinizin çipleride etkili oluyormuş. Bazı çipler OC'a meyilliyken bazıları değilmiş mesela. Sorun bu olabilir veya Anakartınız yine OC'a elverişli olamayabilir.
İlla deneyeceğim diyorsanız voltajı 1.40'a kadar artırarak test edebilirsiniz ama ben tavsiye etmem. X.M.P ile zaten otomatik voltaj ayarlıyor diye biliyorum buna rağmen mavi ekran veriyor ise bence fazla kurcalamamakta fayda var bellekleri yakabilirsiniz.

Rehber: RAM Overclock bu rehber işinize yarayabilir.

Hocam öncelikle bu konuda derin bilgi sahibi değilim. Sosyalde okuduklarım kadarıyla, RAM OC yapımında belleklerinizin çipleride etkili oluyormuş. Bazı çipler OC'a meyilliyken bazıları değilmiş mesela. Sorun bu olabilir veya Anakartınız yine OC'a elverişli olamayabilir.
İlla deneyeceğim diyorsanız voltajı 1.40'a kadar artırarak test edebilirsiniz ama ben tavsiye etmem. XMP ile zaten otomatik voltaj ayarlıyor diye biliyorum buna rağmen mavi ekran veriyor ise bence fazla kurcalamamakta fayda var bellekleri yakabilirsiniz.

Rehber: RAM Overclock bu rehber işinize yarayabilir.

Neden olabilir birden oyundayken ya da masaüstündeyken FPS düşer gibi oluyor yavaşlıyor
Yardımcı olacak var mı başka bilgisi olan birden FPS düşer gibi oluyor takılıyor

RAM 8x8 g skil marka ASUS anakart manuel olarak 3200 çekip fclk 1600 yaptım voltage 1.37 falan birden FPS düşer gibi oluyor masaüstünde falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden olabilir birden oyundayken ya da masaüstündeyken FPS düşer gibi oluyor yavaşlıyor
Yardımcı olacak var mı başka bilgisi olan birden FPS düşer gibi oluyor takılıyor

Hocam bu durum için bence yeni bir konu açın ama tüm sisteminizi falan detaylı olarak belirtin. Sorun RAM kaynaklı olmayabilir.

Geri
Yukarı