Çözüldü RAM yükseltirken nelere dikkat etmeliyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

muhammedekilinc

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bilgisayarımda şu an 4 GB RAM bulunuyor, 8 GB RAM taksam, ek olarak boş slota 12 GB RAM olarak kullanabilir miyim? Yoksa 2. slota da 4 GB takmak zorunda mıyım? Bilgisayarımın özellikleri ve RAM'in üstünde yazanlardan anlamadığım için tam olarak bilgi sahibi değilim, alacağım RAM'in DDR4 olması benim için yeterli mi, yoksa başka özelliklere de bakmam gerekiyor mu? Bu sistemle uyumlu önerdiğiniz RAM'ler var mı? Şimdiden yanıt veren ve zaman harcayıp okuyan herkese teşekkürler. İyi günler cümleten :)

Adsız.png

ram.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Mevcut işlemcin 3000Mhz RAM de takılı olsa 2400'de çalıştırır, özelliklerde yazıyor. Takılı olanın linkini dün vermiştim, o 2600lük ama 2400'de çalışıyor.
Özetle ister 2400lük, ister 2600lük alabilirsin.
Mevcut işlemcin 3000Mhz RAM de takılı olsa 2400'de çalıştırır, özelliklerde yazıyor. Takılı olanın linkini dün vermiştim, o 2600lük ama 2400'de çalışıyor.

Çözüm

Anladım bu ram'i alabilirim dimi hocam uyum sağlar

Kıngston 8gb 2400mhz Ddr4 Notebook Ram Bellek Kvr24s17s8/8 - n11.com

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı