RAM yükseltme önerisi

RazgetW

Hectopat
Elimde XPG'nin 2x8 3600MHz RAM'leri var bunu 4x8 mi yapmak mantıklı yoksa 2x8 yanina 2x16 eklersem çalışır mı? Veya başka önerileriniz var mı?
(Aynı RAM'i alacağım yine)

Anakart: MSI B550M-PRO VDH Wi-Fi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam her zaman Dual RAM 1-0 öndedir benim demek istediğim 32 GB RAM yapacaksanız 16x16 yapmanız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dual channel ile Quad channel aynı FPS'i veriyor yanlış bilgi vermeyelim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dual channel ile Quad channel aynı FPS'i veriyor yanlış bilgi vermeyelim.

Eğer 32 yapacaksanız böyle bir şey yapabilirsiniz hani diğer ikisini satabilirsiniz kullanmayacaksanız.

Eğer 32 yapacaksanız böyle bir şey yapabilirsiniz hani diğer ikisini satabilirsiniz kullanmayacaksanız.

64 yapacağım diyorsanız olabilir bir sıkıntı olmaz marka model birebir aynısı ise.

OC yapmayı denedim ama anakart 4200 desteklediği için pek uğraşmadım. O kadar çok fark edeceğini düşünmüyorum 6000MHz falan testeklese 5700'e kadar OC yapardım.

5600 ile 5733 MHz boot ettiremezsin bile. O frekansa ev ortamında çıkılması imkansız.

5600 için ideal frekans 3733-4066 MHz. Daha üstünde IF'si stabil çalışmayabiliyor.

Bütçene uygunsa 2x16 GB daha mantıklı. Uyumsuzluk çıkarma ihtimali olmaz en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı