RAM Yükseltme Sonrası Bilgisayar Donuyor

TheJewerd

Decapat
Çarşamba günü 4GB RAM yükseltmesi yaptım, bir kaç gündür işlemci sıcaklığı ile ilgili sorun yaşıyordum dün konu açtım ve termal macunu yenileyerek sorunu çözdüm arkadaşlar fakat RAM yükseltmesi sonrası bilgisayarım donmaya başladı, donduğunda mouse, klavye kontrol edilmiyor, bilgisayar etkisiz kalıyor ve hoparlörden plak cızırtısı gibi bir ses geliyor. Bilgisayarı resetlemek zorunda kalıyorum. RAM'i ilk taktığımdan 2 saat sonra mavi ekran yani BIOS ekranı gelmişti BIOS, Update, Damaged gibi kelimelerin olduğunu hatırlıyorum ama kendi kendine resetlendikten sonra bir daha mavi ekran gelmedi. Anakartımdaki iki slottan ilki bozuk olduğundan 2. slota takıyorum RAM'i, herhalde bundan dolayı bilgisayar açıldığında 2-3 defa dit sesi geliyor fakat bilgisayarımda 2GB RAM takılıyken uzun zaman kullandım herhangi bir sorun teşkil etmedi. Bu bilgisayarı açtıktan 2-3 saat sonra oluyor, yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntı herşey den yapabilir ramlerın mhz aynı mı yada en bios en düşük mhz rami ilk tanıdığı için yüksek mhz li ram ile çakışma durumu olabilir anakart da ram slotları tozlanmış olabilir detaylı bir inceleme yaparak sorunu çözebilirsin.

BİOS güncellemesi varsa yapın. HD Tune Pro ile HDD'yi test edin. Okuma yazma bölümünün ve healt bölümünün fotoğrafını atın.
Bios'um Award Phoenix 6.00 PG, anakartımın sitesinde daha yenisini bulamadım 2008 sürücüsü yüklüymüş bende fakat sitede en son çıkan sürücü 2006, o konuyu tam anlamış değilim. Söylediğiniz programı yükledim ve test ettim, buyrun sonuçlar;
Sıkıntı herşey den yapabilir ramlerın mhz aynı mı yada en bios en düşük mhz rami ilk tanıdığı için yüksek mhz li ram ile çakışma durumu olabilir anakart da ram slotları tozlanmış olabilir detaylı bir inceleme yaparak sorunu çözebilirsin.
Öğlen AIDA64 Extreme Edition programını yüklemiştim ve RAM'in hızı normalde 800 MHz'ken, parantez için 400 yazıyordu, işlemci otomatik olarak ayarlayıp çakışma söz konusu olmuş olabilirmi? Bu arada eski bir sisteme sahibim DDR2, yaza kadar götürmesi için ufak yükseltmeler yapıyorum.
RAM'i çıkartıp bağlantı noktasını silgiyle sildim ve sorunum çözüldü, yardımlarınız için teşekkürler, konu kilit.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    13,4 KB · Görüntüleme: 60
  • 2.PNG
    2.PNG
    8,6 KB · Görüntüleme: 65
  • 3.PNG
    3.PNG
    9,4 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı