RAM yükseltme ve düşük MHz sorun olur mu?

eneskt

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, halihazırda kullandığım laptopuma RAM yükseltmesi yapacağım. Kullandığım RAM 8 GB 2667MHz ayarlarında. Ekstra olarak takmak istediğim(elimde bulunan) RAM ise 8 GB 2133MHz ayarlarında. Forumda okuduğuma göre bu yükseltmeyi yaptığım durumda 16 GB fakat 2133 MHz ayarlarında çalışacak gibi gözüküyor. Burada yaşayacağım 534MHz kayıp ekstra gelecek 8 GB RAM ile beraber düşünüldüğüne karlı olur mu? Detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim.

Yeni RAM al demeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki de o MHz farkını 8 GB RAM kolaylıkla kapatabilir oyunlarda en az 20 FPS daha fazla alırsınn kasma sorunları vs varsada ortadan kalkar ani drop freez yeme sorunların falan her şey çözülür gönül rahatlığı ile alabilirsin.

İki farklı RAM farklı sonuçlar verebilir normalde değerleri elle girip uyduruyorlar diye biliyorum pek sorun çıkaranı görmedim açıkçası. Konu hakkında deneyimli arkadaşlar var ise yardımcı olurlar.

Tabii ki de o MHz farkını 8 GB RAM kolaylıkla kapatabilir oyunlarda en az 20 FPS daha fazla alırsınn kasma sorunları vs varsada ortadan kalkar ani drop freez yeme sorunların falan her şey çözülür gönül rahatlığı ile alabilirsin.

İki farklı RAM farklı sonuçlar verebilir normalde değerleri elle girip uyduruyorlar diye biliyorum pek sorun çıkaranı görmedim açıkçası. Konu hakkında deneyimli arkadaşlar var ise yardımcı olurlar.

Teşekkürler şu an yükseltmeye yapmayı düşünüyorum bir iki arkadaş daha cevap verirse şüphelerim tamamen biter.

Geri
Yukarı