RAM yükseltmesi FPS düşmesini çözer mi?

brekay01

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gtx 1650 - i5 9300h - 8GB Ram
Arkadaşlar PUBG oynuyorum (oyun SSD'ye kurulu.) Oyun sırasında drop yaşıyorum ve Alt Tab'a alıp YouTube tarzı yerlere girmeye çalışınca aşırı donuyor. Bilgisayarın RAM'i 8 GB, 2666MHz ve ben bir 8 GB RAM daha eklemek istiyorum. Fakat aldıktan sonra sorunlar çözülür mü emin değilim. RAM aldıktan sonra herhangi bir problem yaşamam herhalde kasma, donma, drop ve Alt Tab için. Değil mi?
GTX1650, i5 9300H.

Evet büyük ihtimalle sorun çözülür, takılmalar donmalar azalır ve FPS artışı gözlemlersiniz. Dual Channel düzgün çalışması için aynı marka RAM'lar varsa onlardan edinmeyi deneyin.

İşlemcinize giden veri hızı çift modül RAM de daha fazla olduğu için FPS ve performans artışı olacaktır. (Alacağınız RAM modelinin ve CL değerlerinin aynı olması gerekiyor)

Merhabalar, kendi bilgisayarıma ek RAM takarak anlık düşüşlerden kurtulup, FPS yükselmeside gözle görülür şekilde oldu ama uygulama açılışlarında SSD'yi öneririm. Şimdiden hayırlı olsun efenim :)

Arkadaşlar PUBG oynuyorum (oyun SSD'ye kurulu.) Oyun sırasında drop yaşıyorum ve Alt Tab'a alıp YouTube tarzı yerlere girmeye çalışınca aşırı donuyor. Bilgisayarın RAM'i 8 GB, 2666MHz ve ben bir 8 GB RAM daha eklemek istiyorum. Fakat aldıktan sonra sorunlar çözülür mü emin değilim. RAM aldıktan sonra herhangi bir problem yaşamam herhalde kasma, donma, drop ve Alt Tab için. Değil mi?
GTX1650, i5 9300H.

Oyundan oyuna değişir bazı oyunlar işlemci odaklı bazı oyunlar RAM odaklıdır bazıları ise grafik. Valorant'ta fark +10 ise Battlefield gibi bir oyunda 25-30 fark olabilir.

RAM yükseltmek FPS arttırmaz en fazla 5 FPS artacaktır ama FPS droplarını kesin çözer.

Laptoplarda özellikle çift kanal RAM yapmak GPU kullanımı arttıracağı için hem droplardan kurtulursun hem de oyundan oyuna değişmekle beraber 10-40 FPS arası değerler kazanırsın.

GTX1650, i5 9300h.

Kasma donma çözülür ama aynı RAM'den alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı