Casper CLA 2815 RAM Yükseltmesi ve FPS

emrecek123

Hectopat
Bende Casper'in 1 laptopu var ozellikleri soyle:
  • Celeron 2.16 ghz islemci
  • HD Graphics
  • 2 GB RAM 800 MHz
  • Casperr cla 2815 modeli

Bu bilgisayarin anakarti modelini bilmiyorum arastirdim ama bulamadim. Bu laptopa 2 veya 4 gb RAM taktiricam ama 800 MHz az gelir acaba anakartim 1333 veya 1600mhz destekler mi ? Daha garantisi var RAM taktirirsam ici acilcak ve garanti disi kalicak. Serviste taktirabilir miyim.
Ayrica diyelim 4 GB daha taktirdim oyunlarda 20 FPS daha artis olur mu ? Çunku ne kadarRAM takilirsa islemciye ve ekran karti o kadar hizli calisiyomus. HD graphics onboard oldugu icin bu dogrumu yani 20 15 FPS artar mi? Yanitlarsaniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mikail bende biliyorum oyun oynayamicagimi ama hic otnamamktan iyidir. PES 2013 oynuyorum bu bana yetiyor. Benim soruma duzgunce cevap ver lutfen. Ayrica win8 isletim sistemim islemcimde belirttim aslinda modlei yazsaydiniz googleye hemen cikiyor. İslemcim Celeron 2815N 2.16 GHz sorum su serviste RAM ekletebiliyor muyum? Garantisi gitmeden veya bunun me kadar yarari olur?

RAM işlemci, ekran kartı gibi bileşenler kadar FPS'ye bir katkısı yok. Yani siz o laptop'da bırak oyun oynamayı, hala açıldığına dua et bence.

Bilginiz yok gelmissiniz burda salliyorsunuz kardesim. OB ekran kartli PC'ye RAM eklemek hizi artirir benim islemci de RAM'den destek aliyormus o yuzden hiz artiriyor. Bilip bilmedem konusmayin.

Kardeşim onboard ekran kartını R9 295X2 sanma. RAM arttırsan bir işine yaramaz. İçindeki işlem ünitesi fazla olmadıkça o hiçbir işe yaramaz. Sat onu yeni bir PC al oyun oynamak istiyorsan. Burada insanların zamanını onboard ekran kartının RAM'ini arttırarak çalmayın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı