RAM yükseltmesi performans arttırır mı?

Selamlar arkadaşım bu konularda pek bilgim yok yani yukarıdaki verdiğim tablodaki SK Hynix markasından hangisini almalıyım verdiğim tablodaki değerdekini mi almalıyım veya seni zora sokacağım ama link felanda atma şansın olur mu bende şuan üzerinde 8 takılı tek 16 gb mi almalıyım yoksa yanına bir 8 gb daha mı almalıyım performansı biraz artırmak için yardımın teşekkür ederim şimdiden.

Elindeki bellek bu. Bunu alman iyi olur.

Şu an 1x16 RAM kullanıyorum. Bir 16 GB RAM daha takarsam gözle görülür şekilde artış olur mu?

İllaki artış olur fakat ne kadar olacağı işlemcine, ekran kartına, oyununa vb. bir sürü etkene göre değişir.

Elindeki bellek bu. Bunu alman iyi olur.

İllaki artış olur fakat ne kadar olacağı işlemcine, ekran kartına, oyununa vb. bir sürü etkene göre değişir.
Peki o linkte attığın 8gb olanı alsam bendeki ile beraber 16gb yapıyor sanırım, benimkinin aynısını o linktekinden 2 adet daha alsam yani 32gb tamamlasam bir sorun çıkartır mı konunun açıklamasına bilgisayar özelliklerimi yazdım acaba orada kaç tane ram takmam gerektiğide yazıyor mudur almışken 32gb olsa bu soruya bir cevap verebilir misin rica etsem

Peki o linkte attığım 8gb olanı alsam bendeki ile beraber 16gb yapıyor sanırım benimkinin aynısını peki o linktekinden 2 adet daha alsam yani 32gb tamamlasam bir sorun çıkartır mı konunun açıklamasına bilgisayar özelliklerimi yazdım acaba orada kaç tane ram takmam gerektiğide yazıyor mudur almışken 32gb olsa bu soruya bir cevap verebilir misin rica etsem

Gördüğüm kadarıyla anakartında 2 slot var. 32 GB yapmak istiyorsan 2x16 GB kit almalısın fakat 16 GB işini görecektir. Attığımdan 1 tane alman yeterli olur.

Gördüğüm kadarıyla anakartında 2 slot var. 32 GB yapmak istiyorsan 2x16 GB kit almalısın fakat 16 GB işini görecektir. Attığımdan 1 tane alman yeterli olur.
Öyle mi çok ama çok teşekkür ederim şimdi siparişini veriyorum peki vaktin zamanın varsa bana o attığının 8gb olanını değilde dediğin gibi 2 tane 16gb olan aynı model marka olanını atma şansın olur mu yedekte kalması için her gün herşey pahalanıyor malesef.

Birde son kez 8gb daha alsan yeterli olur dedin 16gb tamamlarsam yani peki çok merak ettiğimden soruyorum senin dediğin ( yani atarsan link ) 16 + 16, 2 adet alıp taksam 32gb olarak tamamlasam taksam sorun yaratır mı kafanı şişirdim ama kusura bakma.

Öyle mi çok ama çok teşekkür ederim şimdi siparişini veriyorum peki vaktin zamanın varsa bana o attığının 8 GB olanını değil de dediğin gibi 2 tane 16 GB olan aynı model marka olanını atma şansın olur mu yedekte kalması için her gün her şey pahalanıyor maalesef.

Bir de son kez 8 GB daha alsan yeterli olur dedin 16 GB tamamlarsam yani peki çok merak ettiğimden soruyorum senin dediğin ( yani atarsan link ) 16 + 16, 2 adet alıp taksam 32 GB olarak tamamlasam taksam sorun yaratır mı kafanı şişirdim ama kusura bakma.

16+16 kullanmak istiyorsanız 8'e boşa para vermeyin direkt olarak 16+16 alın.

Öyle mi çok ama çok teşekkür ederim şimdi siparişini veriyorum peki vaktin zamanın varsa bana o attığının 8gb olanını değilde dediğin gibi 2 tane 16gb olan aynı model marka olanını atma şansın olur mu yedekte kalması için her gün herşey pahalanıyor malesef.

Birde son kez 8gb daha alsan yeterli olur dedin 16gb tamamlarsam yani peki çok merak ettiğimden soruyorum senin dediğin ( yani atarsan link ) 16 + 16, 2 adet alıp taksam 32gb olarak tamamlasam taksam sorun yaratır mı kafanı şişirdim ama kusura bakma.

32 GB yapmak istiyorsan bunu alabilirsin fakat 8+16 GB yapmanı önermiyorum. 32 GB'a pek de gerek yok bu arada.

Şimdi oldu teşekkür ederim şiparişini veriyorum şimdi uğraştırdım vallahi kusura bakma tekrardan

HMA82GS6AFR8N-UH Notebook 16gb( Attığın linkteki )
HMA81GS6AFR8N-UH ( Bu da bendeki)

Arada bir sayı değişiyor sorun olmaz değil mi birde notebook yazıyor cahilliğime ver lütfen sorun yok diyorsan hemen siparişi onaylıyorum :)

16+16 kullanmak istiyorsanız 8'e boşa para vermeyin direkt olarak 16+16 alın.
Aynen almışken 32 olsun ne kadar performans verirse artık verdiği kadar zaten eski bir bilgisayar şuan yeni bir bilgisayar almaya kalksak 50 bin tl'den aşşağı alamayız sanırım o yüzden bir önceki arkadaşın ve senin dediğine katılıyorum tek sıkıntım yukarıda özelliklerini yazdım bilgisayarın tek kaygılandığım nokta bir sıkıntı yaratması ama sanırım hiç bir sıkıntı olmaz çokta anlamadığım için herkesi biraz uğraştırdım ama :)

Şimdi oldu teşekkür ederim şiparişini veriyorum şimdi uğraştırdım vallahi kusura bakma tekrardan

HMA82GS6AFR8N-UH Notebook 16gb( Attığın linkteki )
HMA81GS6AFR8N-UH ( Bu da bendeki)

Arada bir sayı değişiyor sorun olmaz değil mi birde notebook yazıyor cahilliğime ver lütfen sorun yok diyorsan hemen siparişi onaylıyorum :)

Sendeki bellek 8 GB, aldığın ise 16 GB. Dediğim gibi 8+16 GB yapmanı önermiyorum.

Notebook yazmasının sebebi türlerinin SO-DIMM olması, bu tür bellekler genelde laptoplarda kullanılır fakat senin anakartın da SO-DIMM kullanıyormuş.

Eski bir bilgisayarda 32 GB RAM tüketmek pek mümkün değil. 16 seviyelerinde işlemci zaten kapasitesine ulaşacaktır. İşlemcinizi görmedim o yüzden net yorum yapamıyorum ama eski laptop dediğimiz cihazlar için 16 GB fazlasıyla yeterli.
@mujdat007

Sendeki bellek 8 GB, aldığın ise 16 GB. Dediğim gibi 8+16 GB yapmanı önermiyorum.

Notebook yazmasının sebebi türlerinin SO-DIMM olması, bu tür bellekler genelde laptoplarda kullanılır fakat senin anakartın da SO-DIMM kullanıyormuş.
Tamamdır yüreğine sağlık çok teşekkür ederim görev tamamlandı 2 tane 16 geliyor :)
1699824324934.png

Eski bir bilgisayarda 32 GB RAM tüketmek pek mümkün değil. 16 seviyelerinde işlemci zaten kapasitesine ulaşacaktır. İşlemcinizi görmedim o yüzden net yorum yapamıyorum ama eski laptop dediğimiz cihazlar için 16 GB fazlasıyla yeterli.
@mujdat007
Selamlar işlemcim sanırım şu

1699824503834.png

Kasa da bu :)

1699824561387.png

Geri
Yukarı