RAM yükseltmesi sonrası bilgisayar oyunlarda yeniden başlatılıyor

necatiyakskl

Decapat
Daha fazla  
İşlemcim Intel i5 7400 bilgisayarı ilk topladığımda RAM olarak Ballistix 8 GB 2400MHz taktırdım, sıkıntısız stabil çalışıyor şu anda. Daha sonra 8x8 16 GB Corsair 3000MHz RAM aldım taktım, 2133MHz'den XMP 2400 yaptım ve bilgisayarı normal açtığımda oyunlara girmeden çalışıyor fakat oyunlara girdiğimde özellikle Mount & Blade 2 Bannerlord'da direkt reset atıyor bilgisayar. Diğer oyunlarda da yarım saat veya bir saat sonra reset atıyor. Bu RAM'lerle ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer anakartın 3000 mhz desteklemiyorsa neden 3000mhz ram aldın. Anakartın en son değer atıyorum 2666 destekliyorsa ona göre ram al mhz değeri fazla olduğu için anakartın o değere giderken resetleniyor.

Eğer anakartın 3000 MHz desteklemiyorsa neden 3000MHz RAM aldın. Anakartın en son değer atıyorum 2666 destekliyorsa ona göre RAM al MHz değeri fazla olduğu için anakartın o değere giderken resetleniyor.

Bilmiyordum sonradan öğrendim ilk baş corsair 3000 MHz ve Ballistix 2400 kullanıyordum sonradan ikisinede eşitliyim dedim corseir yaptım belki uyuşurlar diye ama maalesef olmadı. Ama sizin dediğiniz gibiyse eğer anakarttan dolayıysa aklımda başka şüphe kalmayacak artık ileriye dönük kullanacağım RAM'leri, anakartı, işlemciyi değiştireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı