RAM yükseltmesi sonrası FPS düşmesi

Merhaba. RAM önemli bir donanımdır ancak işlemci ve ekran kartınız iyi değilse size fazla bir şey kazandırmaz. Eski bir arabanız var gibi düşünün ve siz bu arabaya yarış lastikleri takıyorsunuz. Ne kadar yarış lastiği taksanız da araba yavaş olduğu için lastikler pek de bir işe yaramayacaktır.

Görev Yöneticisi'ni açıp RAM'ler kaç MHz'de çalışıyor bakın eğer 3600'den düşük ise BIOS'tan XMP'yi açın.
1653126487196.png

BIOS'tan XMP açmadıysan açmayı deneyebilirsin.

Açtım halen aynı.

Merhaba. RAM önemli bir donanımdır ancak işlemci ve ekran kartınız iyi değilse size fazla bir şey kazandırmaz. Eski bir arabanız var gibi düşünün ve siz bu arabaya yarış lastikleri takıyorsunuz. Ne kadar yarış lastiği taksanız da araba yavaş olduğu için lastikler pek de bir işe yaramayacaktır.

AMD Ryzen 5 5600 islemci ve 1050 Ti ekran kartı kullanıyorum.

Görev Yöneticisi'ni açıp RAM'ler kaç MHz'de çalışıyor bakın eğer 3600'den düşük ise BIOS'tan XMP'yi açın.
Eki Görüntüle 1394674

Yaptım fakat halen aynı.

Açtım halen aynı.

AMD Ryzen 5 5600 islemci ve 1050 Ti ekran kartı kullanıyorum.

Yaptım fakat halen aynı.

Görev yöneticinden RAM'leri kontrol eder misin? Kaç GB RAM gösteriyor bir bak. Belki RAM'leri tam takamamışsındır.

Format atsam düzelir mi?
Ya da yüklemem gereken yazılım, güncelleme vs mi vardır acaba.

Formatla bir alakası yok bu sorunun bence donanımsal bence.
Birkaç sorum olacak.
RAM'in linki kit RAM fakat kit olarak mı aldın?
Yoksa sadece 1 adet alıp PC'ne mi taktın?
1 adet veya bu kiti aldıktan sonra sisteminde diğer RAM'in marka modeli bununla aynı mıydı? Değilse marka modelini atar mısın?

Geri
Yukarı