RAM yükseltmesi sonrası oyun içi FPS değerleri yükselmedi

Jesterr

Centipat
Daha fazla  
Sistemimde 2x2 DDR2 RAM vardı. Ben bunu DDR3 8 GB yaptım ama Valorant'da falan FPS yükselmedi. Tam aksine düşüş yaşadım. RAM MHz falan anakartıma uyuyor. Neden böyle bir şey yaşadım? Yardım edebilir misiniz?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR2 RAM'i DDR3'e nasıl yükselttiniz merak ediyorum. Dediğiniz işlemi yapmak için anakartı, anakartı da yükseltmek için yeni işlemci almanız gerek. Bunları yaptınız mı?
Bu arada RAM yükseltmek FPS arttırmaz(SC'dan DC'a geçmek harici). Sadece FPS droplar var ise onları engeller.

Sistemimde 2x2 DDR2 RAM vardı. Ben bunu DDR3 8 GB yaptım ama Valorant'da falan FPS yükselmedi. Tam aksine düşüş yaşadım. RAM MHz falan anakartıma uyuyor. Neden böyle bir şey yaşadım? Yardım edebilir misiniz?
Teşekkürler.

RAM artışı bildiğim kadarıyla fazla FPS etkilemez. Sadece dropları engeller. FPS artışı için çift kanal yapabilirsin, o zaman belki artar.

Tek slot 8GB taktıysanız eğer öncesinde dual channel çalışan bir sistemi single channel'a döndürmüş oldunuz. Miktar olarak daha fazla raminiz olsa da hız bakımından olumsuz etkilenmiştir sistem.

DDR2 RAM'i DDR3'e nasıl yükselttiniz merak ediyorum. Dediğiniz işlemi yapmak için anakartı, anakartı da yükseltmek için yeni işlemci almanız gerek. Bunları yaptınız mı?
Bu arada RAM yükseltmek FPS arttırmaz(SC'dan DC'a geçmek harici). Sadece FPS droplar var ise onları engeller.
4 slot var anakartta 2xddr2 2xdrr3
Tek slot boş mu kaldı ? Boş kaldı ise FPS değişmeyip düşmesi bundan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.
tek slot 8gb

Yeni konular

Geri
Yukarı