RAM yükseltmesi sonrası oyunlarda performans artışı olmadı

Ali Baykara

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yeni RAM aldım. Ama hiçbir işe yaramıyor. Sistem RAM'i görüyor ama oyunlarda performans vermiyor. 4+8 yaptım ve aldığım RAM 3200 MHz. Benim cihaz ise 2133MHz'e kadar destekliyor. Ama buna rağmen aldığım RAM 2133 MHz performansı veriyor. Bunda sıkıntı yok. Sıkıntı oyunlarda performans vermiyor. Hiçbir FPS artışı yok. Cihazımda tek slot var. Bir çözümü var mıdır? Yoksa ben bu RAM'i çıkartıp satmak zorunda kalacağım. (not: Bilgisayarcıya derdimi anlattım. Format at dedi attım. Değişen bir şey olmadı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram oyunlarda büyük bir etki yaratmaz normaldir. işlemci ya da ekran kartı asıl etkendir.

Tamamen sistem bileşenlerine ve oynanılan oyuna göre değişen bir şey. Mesela ekran kartı limitinde çalışıyorsa istediğin hızda RAM tak FPS artışı olmaz.

Ayrıca tek ram slotu nasıl oluyor? Ömrümde ilk defa böyle bir saçmalık duyuyorum.

(not: Bilgisayarcıya derdimi anlattım. Format at dedi attım. Değişen bir şey olmadı)

Bence o sözde bilgisayarcıya bir daha gitme. En ufak sorunda format at gibi en az gelişmiş fikri ortaya atan biri ile yanyana bile gelme.

2 kuruş para bulan parça alıp dükkan açıyor ve bilgisayarcıyı diye geçiniyor.

Ama RAM takmanın FPS ye pek etkisi olmadığını bile bilmeyecek kadar cahil. Şaka gibi cidden.

Geri
Yukarı