Ramazanda Fitness'a başlanır mı?

Atahan Kutlu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi günler. Ocak ayında spora başlamıştım ama 2 hafta yaptıktan sonra bazı sebeplerden dolayı dondurmak zorunda kalmıştım. Şu an tekrardan başlamak istiyorum ama önümüzde ramazan ayı var. Sizce başlanır mı ne dersiniz?

İftardan sonra gitmeyi düşündük arkadaşlarla ama çok kalabalık olacağından oruçlu spor yapacağız büyük ihtimalle. Gideceğin spor salonuna bağlı birazda.

İftardan sonra gitmeyi düşündük arkadaşlarla ama çok kalabalık olacağından oruçlu spor yapacağız büyük ihtimalle. Gideceğin spor salonuna bağlı birazda.
Aynen ben de sizin gibi düşündüm hocam ama dediğiniz gibi iftardan sonra çok kalabalık olabilir. Ben de şey yapmayı düşündüm, acaba iftara çok az bir vakit kala sporumu yapıp orada su ile orucumu açıp eve gelip yemeğimi mi yesem diye ama karar veremedim çok. Sağlıklı olur mu acaba?

Yapılır tabi ki. İftar da hafif bir karbonhidrat ve protein alımı, iftar sonrası yüklü bir alım ile iyi bir şekilde yapabilirsiniz. İftar da fazla yememek önemli.

Ben iftara bir saat kala gideceğim. Ramazan boyunca haftada 3 güne düşürüp normal çalıştığım kilolara göre daha hafif çalışacağım. Ramazan boyunca bacak çalışmamayı planladım.

Ben iftara bir saat kala gideceğim. Ramazan boyunca haftada 3 güne düşürüp normal çalıştığım kilolara göre daha hafif çalışacağım. Ramazan boyunca bacak çalışmamayı planladım.
Oruçluyken spor yapmak, hayatınızın en büyük hatası olmaya yol açabilir. Boş bir mide ve 0 su alımı ile bayılabilirsiniz, şekeriniz düşebilir ve en kötü sonuçlara bile yol açabilir.

Oruçluyken spor yapmak, hayatınızın en büyük hatası olmaya yol açabilir. Boş bir mide ve 0 su alımı ile bayılabilirsiniz, şekeriniz düşebilir ve en kötü sonuçlara bile yol açabilir.
Son yıllarda bu şekil yapıyorum. Ramazandan sonra çok kalabalık oluyor, uğraşılmıyor.
Bugün ilk antrenmanımı yaptım, hiç o kadar abartıldığı gibi zorlanmadım hatta sahurda çok fazla yemek ve su tükettiğim için sanki antrenman esnasında kendimi daha fazla pumplanmış hissettim. Sonlara doğru salondaki tek kişi bendim :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı