Ramazanda spor ve beslenme nasıl olur?

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Spor yapmayalı uzun süre geçti. 1 aydır spora başlayacağım diyorum ama hep erteliyorum. Şimdi Salona kaydımı yaptırdım ama ne zaman gidebilirim sizce? Ve beslenme nasıl olmalı.
Normalde İftarda birazcık karbonhidrat yükleyip sonrasında gitmeyi düşündüm ama çok çok kalabalık oluyor. İftara doğru açken gitmek sorun yapar mı sizce?
185 boy 120 kg.

Senin yerinde olsam kalabalığa aldırış etmeden iftardan 1-2 saat sonra giderdim spora. Yapan çok var ama iftardan hemen önce giden. Onun da avantajı şu ki, spordan çıkınca vücudun besine ihtiyacı var. Ama iftardan önce gidersen vücudunu zorlamamalısın, nabız yükseltme öyle.

Senin yerinde olsam kalabalığa aldırış etmeden iftardan 1-2 saat sonra giderdim spora. Yapan çok var ama iftardan hemen önce giden. Onun da avantajı şu ki, spordan çıkınca vücudun besine ihtiyacı var. Ama iftardan önce gidersen vücudunu zorlamamalısın, nabız yükseltme öyle.
Hocam sorun zaten kalabalık değil. Bulunduğum yerde büyük spor salonları yok. En büyüğü bile mahalle salonu gibi. Bu noktada çok sıra oluyor. En basitinden her dumbell'dan en fazla 2 tane var. Bazılarından 1 tane. Z bar falan hep 1'er tane var. Set araları 10-15 dakikayı bulur bu gidişle.

Yeni konular

Geri
Yukarı