RAM'den cızırtı geliyor

ben4mus

Femtopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar. Elimde 3 adet 4 GB 1600 MHz RAM var ve oyuna girince cızırtı geliyor. Ama sorun olmuyor. RAM'e dokununca mavi ekran hatası alıyorum veya donuyor. Acaba ne sıkıntılı olabilir?

Hocam, konuya baktım. RAM'de cızırtı olmaz. Çalışırken bu cihazlara dokunulmaz. Cızırtı yani Coil Whine bobin kaynaklı bir durum. Ekran kartı veya PSU kaynaklı olabilir. PC'yi fişten çekin. RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi temizleyip takın. Daha sonra açıp deneyin.

Verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim dediğiniz gibi silgiyle sildim halen çıkarıyor ses işlemcinin olduğu tarafdan geldiği için ram diye düşündüm PC bostayken sorun yok oyuna girince oluyor ekran kartı olabilir ozmn ben başka bir ekran kartıyla sistemi deneyip geri dönüş yapayım

Verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim dediğiniz gibi silgiyle sildim halen çıkarıyor ses işlemcinin olduğu tarafdan geldiği için RAM diye düşündüm PC bostayken sorun yok oyuna girince oluyor ekran kartı olabilir ozmn ben başka bir ekran kartıyla sistemi deneyip geri dönüş yapayım.

Kesin ekran kartından geliyordur yüke binince gelir bu ses ve zararlı değildir.
Çok rahatsız ederse kartı garantiden değişim yapabilirsiniz.

Sesin yüksekliğine göre marka değişimi onaylar.

Artı -1 Eksi
Evet malesef ekran kartından sorunu nedir acaba
Kesin ekran kartından geliyordur yüke binince gelir bu ses ve zararlı değildir.
Çok rahatsız ederse kartı garantiden değişim yapabilirsiniz.

Sesin yüksekliğine göre marka değişimi onaylar.
Garantisi yok ama zararı da yoksa problem olmaz inşallah çünkü hiçbir sorunla karşılaşmadım

Yeni konular

Geri
Yukarı