RAMDisk kullanım rehberi

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Bu rehberde sizlere RAMDisk'in kurulum ve kullanımını anlatacağız.

1. Öncelikle yazılımı buradan indirin ve kurun.
  2. Başlat menüsünden "Dataram RAMDisk Configuration Utility" adlı uygulamayı çalıştırın.
  3. Disk Size kısmından oluşturmak istediğiniz RAM Disk'in boyutunu belirleyin. Ücretsiz sürümde en fazla 4092 MB belirleyebilrisiniz.
  4. Dosya sistemi olarak FAT32 Partition değerini seçin ve son olarak Start RAMDisk butonuna tıklayın.
  5. Sürücü yükleme penceresini onaylayın. Artık Bilgisayar'a girdiğinizde burada yeni disk bölümünüzü görebilirsiniz.

QuXZX.png

Peki ssd olan bir sistem'e de faydası olur mu ?

GLSCGN bu yazılım RAM'in seçilen bir kısmını bilgisayara harddisk olarak gösteriyor ve okuma yazma hızları SSD'lerden de çok daha yüksek çıkıyor.
İstenirse oluşturulan bölümün bir imajını alıyor sistem kapanırken harddiske yazıyor sonra tekrar harddiskten okuyarak aynı bölümü oluşturuyor.
Bir ara kullanmıştım da... 8 GB RAM var, kaç GB yer ayıracaksın bu programa? Ayırdığın miktar az olduğu için ne işini görecek. Elektrik kesilse veya bilgisayar reset atsa içerdeki önemli dosyaların yalan olur. Kısacası pek kullanışlı bir program değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında MSI'ın Command Center'ında da var bu RamDisk olayı. Ama bilmiyorum bu sadece MSI anakartlarda geçerli olabilir. İmzamdaki sisteme Command Center yükleyince ben kullanabiliyorum Bilginize.

Üzerinden çok zaman geçmiş bu konunun fakat önemli bir sorum olacak.!
PC'min Üzerine 128 gb Ram takılı. Ram disk programı ile oluşturacağım bölüme
windows yükleyebilirmiyim (bot edilebilirmi.?) sorunsuz çalışırmı.?

Üzerinden çok zaman geçmiş bu konunun fakat önemli bir sorum olacak.!
PC'min Üzerine 128 gb Ram takılı. Ram disk programı ile oluşturacağım bölüme
windows yükleyebilirmiyim (bot edilebilirmi.?) sorunsuz çalışırmı.?
Güzel soru

Bu rehberde sizlere RAMDisk'in kurulum ve kullanımını anlatacağız.

1. Öncelikle yazılımı buradan indirin ve kurun.
  2. Başlat menüsünden "Dataram RAMDisk Configuration Utility" adlı uygulamayı çalıştırın.
  3. Disk Size kısmından oluşturmak istediğiniz RAM Disk'in boyutunu belirleyin. Ücretsiz sürümde en fazla 4092 MB belirleyebilrisiniz.
  4. Dosya sistemi olarak FAT32 Partition değerini seçin ve son olarak Start RAMDisk butonuna tıklayın.
  5. Sürücü yükleme penceresini onaylayın. Artık Bilgisayar'a girdiğinizde burada yeni disk bölümünüzü görebilirsiniz.

QuXZX.png
Program bağlantısı güncel değil. 1. maddedeki buradan bağlantısına tıklayınca "Technopat Sosyal" adresini açıyor ve açılan bu sayfada dosya ile alakalı herhangi bir başlık bulunmuyor. Güncellemeniz mümkün mü?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı