RAM'e OC nasıl yapılır?

ozqurdeniztbl

Centipat
Daha fazla  
Halihazırda XMP ile 3600 MHz kullanıyorum, CL14-15 yapma şansım var mı? Nasıl yaparım?

@Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• gfgfgf.png
    gfgfgf.png
    66 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla hız aşırtma yapmanızı tavsiye etmem aksi takdirde RAM lerinizi bozabilir ya da fazla güç tüketimine maruz kalabilir.

İkisi de olmaz.

1.si DDR4 RAM'ler 3watt civarı güç tüketiyor zaten. Hadi öyle bir OC yaptın ki stok güç tüketiminin 5 katı kadar güç tüketiyor 15watt yapar gene hiçbir şey(İmkansız bu arada) :D.

2. olarak RAM'lere overclock yaptıgında RAM'ler asla bozulmaz. DDR4 XMP çıkışlı en üst segment frekans RAM'ler bile 1.5v ile geliyor. Arkadaşın 1.5 yapcağını düşünmüyorum zaten djr çipi 1.45 üstünü sevmiyor.

Fazla hız aşırtma yapmanızı tavsiye etmem aksi takdirde RAM lerinizi bozabilir ya da fazla güç tüketimine maruz kalabilir.
Hocam CL 14 + 3733 mhz çok mu abartı bu ram için?

İkisi de olmaz.

1.si DDR4 RAM'ler 3watt civarı güç tüketiyor zaten. Hadi öyle bir OC yaptın ki stok güç tüketiminin 5 katı kadar güç tüketiyor 15watt yapar gene hiçbir şey(İmkansız bu arada) :D.

2. olarak RAM'lere overclock yaptıgında RAM'ler asla bozulmaz. DDR4 XMP çıkışlı en üst segment frekans RAM'ler bile 1.5v ile geliyor. Arkadaşın 1.5 yapcağını düşünmüyorum zaten djr çipi 1.45 üstünü sevmiyor.
1.4 ile 3733 + cl 14 görebilir miyim? CL nasıl ayarlanıyor bulamıyorum (önce 1.35 ile deneyeceğim)

Attığımda videoyu Bios arayüzünü anlaman için atıyorum. Ram frekans, voltaj ayarları ve zamanlamaları nerde bulabileceğine dair. Ordakileri yap demiyorum yani.

Dram voltaja 1.45 ver.

tCL 14
tRCDWR 20
tRCDRD 20
tRP 20
tRAS 40

yazdığım değerleri gir.

Ram frekansını da 3600 Mhz yap.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Attığımda videoyu Bios arayüzünü anlaman için atıyorum. Ram frekans, voltaj ayarları ve zamanlamaları nerde bulabileceğine dair. Ordakileri yap demiyorum yani.

Dram voltaja 1.45 ver.

tCL 14
tRCDWR 20
tRCDRD 20
tRP 20
tRAS 40

yazdığım değerleri gir.

Ram frekansını da 3600 Mhz yap.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bu değerler için çok yüksek diyorlar,
14-14-14-34 öneren ar ne düşünüyorsunuz?

Geri
Yukarı