RAM'e Overclock yapınca oyunda çökmeler oluyor

Atakan Özbay

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 8 GB DDR4 2400MHz CL14 Siyah Vengeance LPX Single Kit RAM
Ekran kartı
yok
Anakart
MSI A320M PRO-VD/S AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200MHz
İşlemci
AMD Ryzen 3 2200G Soket AM4 3.5GHz 6MB Önbellek 65
Merhaba arkadaşlar özelliklerini altta belirttiğim APU bir sisteme sahibim ve 2-3 senedir kullanıyorum RAM MHz'im 2400 ben anakart üzerinden overclock işlemini yaptım ancak çok güvenemedim yaptığım ayarlara çünkü Valorant oynarken oyun çökebiliyor veya tarayıcıda gezinirken sayfa çöktü uyarısı alabiliyorum bende biraz korktuğum için overclock işlemini iptal ettim ama overclock yaptığım zaman performansımın arttığını da gördüm bu işlemleri yaparken hata yaptığım için mi aldım bu sorunları yoksa bu RAM'lar OC yapılmıyor mu bilemedim bende buraya yazmaya karar verdim yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Corsair 8 GB DDR4 2400MHz CL14 Siyah Vengeance LPX Single Kit RAM (2 tane var yani 16 GB)
MSI A320M PRO-VD/S AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200MHz (OC) VGA DVI Anakart
AMD Ryzen 3 2200G Soket AM4 3.5GHz 6MB Önbellek 65W

Son düzenleyen: Moderatör:
A320'de OC yapılmıyor diye biliyorum
evet bende çok araştırdım ve 320 serisi anakartlarda yapılmıyor diye bir çok makale ve video gördüm ancak ben denemek istedim denediğimde gerçekten işe yaradığını gördüm ve ilk başta şaşırdım sonrasında da oyundan atmalar ve sayfa çökmeler olduğunda da korktum tabi ki bunun için bir konu açmak istediğim çok iyi bilen arkadaşlar ile daha mantıklı karar verebilirim diye

Geri
Yukarı